Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Już 4 marca, ruszają zapisy na Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora. Do samotnych grudziądzan trafi 700 pakietów z jedzeniem.

To niezwykle budujące widzieć, jak akcja ta na stałe wpisała się do kalendarza miejskich wydarzeń i co roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Ważne jest, aby kontynuować tę dobrą inicjatywę. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w tym wolontariuszy, zaniesiemy pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują – podkreśla prezydent Maciej Glamowski

Zgłoszenia na pakiety śniadaniowe przyjmuje Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w dniach od 4 do 13 marca telefonicznie. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod numerami 56 45 10 460 oraz 56 45 10 461.

O pomoc mogą zwrócić się osoby w wieku powyżej 70. roku życia, które mieszkają na terenie Grudziądza same i nie mogą liczyć na wsparcie rodziny lub innych osób. Warto pamiętać, że seniorzy nie muszą zgłaszać się samodzielnie, mogą zostać zgłoszeni przez sąsiadów lub podmioty działające na rzecz osób starszych, pod warunkiem, że zgłaszana osoba zostanie o tym fakcie poinformowana i wyrazi na to zgodę. Liczba śniadań jest ograniczona. O przyznaniu pomocy decyduje kolejność zgłoszeń. Wolontariusze z grudziądzkich organizacji pozarządowych dostarczą pakiety w Wielki Piątek, 29 marca.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024