Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Kolejne Spotkanie Spichrzowe dla osób z doświadczeniami onkologicznymi – 1.03

23 lutego na świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W ramach tego dnia odbyło się wiele imprez przybliżających tę chorobę oraz metody jej leczenia. Dla zainteresowanych dostępne były darmowe porady psychologiczne.

Warto jednak wiedzieć, iż poza tym dniem organizowane są w Grudziądzu inne, cykliczne działania mające na celu pomoc dla ludzi z problemami psychicznymi.

W Spichlerzu 57 prowadzonym przez Fundację Studio M6 znalazło się miejsce dla dwóch takich wydarzeń. Co jakiś czas odbywają się tam warsztaty „Stresowi mówię nie”, na których można nauczyć się aktywnych metod redukcji napięć. Natomiast w najbliższy piątek, 1 marca o godzinie 17:00 w sali „Motywacja” odbędzie się spotkanie dla osób z doświadczeniami onkologicznymi. Spotkanie jest darmowe i prowadzone przez doświadczonego psychoonkologa – Szymona Kufla, który przez kilka lat pracował z osobami chorymi na raka w naszym Szpitalu.

RAK – temat tabu, temat wstydliwy, straszny, od którego uciekamy, choć jeśli się pojawia i tak musimy się z nim zmierzyć. Dlatego nie warto pozostawać wobec niego samym.

Jeśli ta choroba dotknęła ciebie i się boisz – przyjdź.
Jeśli dotknęła członka twojej rodziny i nie wiesz, jak się zachować – przyjdź.

Nie warto mierzyć się z tą chorobą samodzielnie. Od kilku dziesięcioleci medycyna coraz skuteczniej radzi sobie z jej zwalczaniem, a psychologowie, terapeuci i psychiatrzy zbierają dane i uczą się wspomagać proces leczenia i wspierania chorych w rodzinie.

Cząstkę tej wiedzy można znaleźć na Spotkaniach Spichrzowych, są za darmo więc czemu nie skorzystać? To może być pierwszy krok, by w przyjaznej atmosferze spotkania z doświadczonymi tą chorobą oraz terapeutą, wypracować ścieżkę zdrowia psychicznego dla siebie.

Pamiętajmy, że już nawet być razem z innymi, ich obecność i uważność dla nas, pomaga.

Zapraszamy na ulicę Spichrzową 57 w dniu 1 marca o godzinie 17:00, do sali „Motywacja”. Spotkanie potrwa około 2 godzin.

Adam Milewski

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

 Koncert „Ave Maria” na Dzień Mamy.
21 maja 2024
Trzy różne spojrzenia na miłość – Grudziądz w Waszym obiektywie
21 maja 2024
Wyróżnienie dla stulatków
21 maja 2024
„Prosto z natury” – relacja z wystawy fotografii Magdaleny Hausman w Klubie Centrum Spółdzielni Mieszkaniowej
21 maja 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
21 maja 2024
Noc Muzeów 2024 – Czas spędzony pod znakiem sztuki, muzyki, wiedzy i zabawy.
21 maja 2024