Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Dorota Berent i Przyjaciele – śpiewający powrót do korzeni

Dziesiąty, jubileuszowy Koncert Muzyki Filmowej odbył się w tym roku w Teatrze. Było to wspaniałe przedstawienie, pełne niesamowitych gości i gwiazd. Dla tych, którzy nie mogli znaleźć się na tamtej imprezie i tych, którzy prosili o „jeszcze”, zorganizowano „Koncert Na Bis”.

Dorota Berent, jej wspaniali muzycy, zespół TIM, zespół TO-MY oraz goście, spotkali się 3 listopada w Klubie Akcent by jeszcze raz zabawić nas swoją muzyką. Koncert powrócił do korzeni – tych późniejszych, ale bardziej nam znanych i kochanych.

Bardziej kameralna sala koncertowa Klubu zapełniła się po brzegi. Dorota Berent i jej podopieczni bez trudu są w stanie przyciągnąć wierną widownię. Tym razem z klasycznym repertuarem i wykonaniem, które tak bardzo kochają miłośnicy KMF.

Ten koncert to święto Grudziądzan i mieszkańców okolicy. Wykonawcy, których znamy, muzycy występujący na naszych scenach. Wszystko to pełne mocy, profesjonalizmu i zachwytu nad zdolnościami tych wspaniałych ludzi. Drzewo, które zasadziła i pielęgnuje Dorota wyrosło i daje cudowne, soczyste owoce. Stwierdzenie, które padło ze sceny, że są to osoby, które wkrótce może zobaczymy na krajowych estradach – nie jest wcale przesadzone. Niektórzy członkowie TIM to osoby dorosłe, które grają z Doris od lat i nawet jeśli mieszkają już poza Grudziądzem, pojawiają się by wspierać jej działania.

Wokalnie i muzycznie koncert to majstersztyk, po prostu słucha się tego z zachwytem. Także wizualnie czuć w tym profesjonalizm. Obycie i pewność na scenie członków zespołu i wykonawców, szczególnie tych najmłodszych robi ogromne wrażenie.

Na wyróżnienie zasługuje występ podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej występujących jako zespół TO-MY. Ich wykonanie utworu „Szczęśliwego Nowego Yorku”, wsparte dźwiękami skrzypiec przez Magdalenę Magalską, było bezbłędne i urocze. Niesamowite w jaki sposób praca Doroty i innych terapeutów zajęciowych owocuje tak pięknymi występami.

Muzycznie koncert pełen był znanych przebojów filmowych, tych starszych z czasów „Alicji w Krainie Czarów”, pierwszej „Akademii Pana Kleksa” czy „Rocky III” oraz nowszych, z musicalu „La La Land”, seriali i filmów „Hannah Montana”, „Amy” czy „Narodziny gwiazdy.

Część z tych utworów zaśpiewały laureatki konkursu muzyki filmowej, który od lat towarzyszy koncertom, czyli Anna Kminikowska, Agata Korzeniak, Kalina Rybacka. Warto dodać, ze obecnie przyjmowane są zgłoszenia do konkursu związanego z następną XI edycją Koncertu, który odbędzie się w 2024 roku. Więcej informacji na stronie KMF.

Sama Doris wystąpiła z mini recitalem, w ramach którego zaśpiewała dla nas swój utwór „Zanim” oraz kilka drogich jej piosenek, w tym piękny hołd dla Sinéad O’Connor – „Nothing Compares (2U)”.

Zakończenie koncertu jak zwykle pełne było uczuć i podziękowań. Doris przedstawiła nam nowego członka swojego zespołu Sławomira Schabowskiego. Podziękowała za wsparcie wielu wspaniałym firmom i osobom sponsorującym i wspierającym jej działania, między innymi Paniom Wiceprezydent Miasta – Róży Lewandowskiej, Kierownikowi Klubu Akcent – Annie Granica, Beatcie Glamowskiej. Kwiaty otrzymała też Pani Joanna Kapusta – dobry duch Doroty. Nie zabrakło podziękowań i prezentów dla wszystkich widocznych i niewidocznych członków zespołu KMF oraz prowadzących Małgorzaty Dryl i Bartosza „Iwiś” Iwickiego.

Oprócz wspomnianych wyżej osób, wsparcia muzycznego udzielili: Tomasz Gust, Grzegorz Grzanka, Marek Habryn, Bartosz Sengerski, Jakub Hausman, Paweł Iwański.

Swoimi głosami czarowali nas także: Lena Goszkiewicz, Lena Kordalska, Kinga Mućka, Małgorzata Dziewicka, Martyna Kurdalska, Monika Merholc, Karolina Rząca, Wiktoria Siwiec, Aleksandra Kanios, Daria Rogozińska i Cezary Szytniewski.

Zespół TO-MY wystąpił w składzie: Marcin Kokoszyński , Leszek Święcicki, Marta Hellak, Anna Żonakowska, Tomasz Koprowski.

Wsparcia militarnego udzielił imperialny Polish Garrison 501st Legion.

Wspaniały koncert pełen był pozytywnych uczuć, które widoczne są w naszej fotograficznej relacji.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony www.grudziadzmiastootwarte.pl, na której zawsze znajdziecie zapowiedzi i relacje z tak ciekawych wydarzeń.

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024
Marzec miesiącem Kobiet w Geotermii Grudziądz
1 marca 2024