Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

XV Spotkanie Otwartych Serc

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce, 28 października 2023 r. odbędzie się kolejny Grudziądzki Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu. To 15 spotkanie ma charakter jubileuszu, który odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego i uświetnione zostanie obecnością ciekawych osób…

Nasza codzienność skupia się na pracy, zdobywaniu środków na życie, rozwijaniu własnych przedsięwzięć biznesowych czy artystycznych. W natłoku spraw nie zawsze zwracamy uwagę na innych, szczególnie tych, którzy naprawdę potrzebują wsparcia. Na szczęście są osoby o większej wrażliwości, które swoje serca kierują do nich i przypominają nam o dobroci, która jest każdym z nas.

Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu, kierowane przez Joannę Kapustę, od lat z zaangażowaniem znajduje instytucje i osoby potrzebujące i stara się pozyskać środki i pomocy dla nich. W tym roku zbiera pieniądze na ratowanie wzroku Victorii Mały Leniwiec dziewczynki, która urodziła się zbyt szybko z poważnymi wadami rozwoju oraz uszkodzonym nerwem wzroku. Od kilku miesięcy trwa zbiórka środków na szereg nowatorskich operacji, które mają uratować wzrok małej Victori. Przez ten czas członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w szeregu wydarzeń miejskich, takich jak: parkrun, Dzień Dziecka czy Jarmark Spichrzowy; oraz organizują własne. Na imprezach tych sprzedają przygotowane przez siebie produkty gastronomiczne oraz wyprzedają książki, by w ten osobisty, czynny sposób zebrać środki potrzebne na pomoc.

Ukoronowaniem tych działań jest właśnie Bal Charytatywny, impreza dla ludzi chcących okazać własną szczodrość w szczytnym celu. Każdy bal gromadzi od kilkudziesięciu do ponad 200 osób. W poprzednich latach zbierano środki na różne, ale zawsze ważne cele, między innymi pomoc szkołom, domom dziecka, wsparcie osób indywidualnych – ratowanie rączki Małej Julki Supińskiej; czy instytucji – doposażenie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży działającego przy naszym Szpitalu, dla którego zakupione zostały rzeczy potrzebne do realizacji zajęć terapeutycznych.

Osobiste zaangażowanie i przykład Członków Stowarzyszenia sprawia, że serca i portfele darczyńców otwierają się szeroko. Na wsparcie Centrum Zdrowia Psychicznego udało się zebrać 120 tys. zł a nie jest to najwyższa kwota, pozyskana od tych wspaniałych ludzi. Otwarte Serca nie boją się wyzwań i często pod swoje anielskie skrzydła biorą projekty wymagające sporego dofinansowania. Tegoroczny cel to zebranie 200 tys. złotych na 5 operacji ratujących wzrok cudownej małej istoty.

Na balu licytowane są rożne dzieła sztuki podarowane przez artystów, gadżety pozyskane od sportowców, usługi i wydarzenia sponsorowane przez firmy i osoby prywatne. W tym roku Prezydent Grudziądza zafundował lot balonem w swoim towarzystwie a rodzimy artysta Andrzej Rafalski – przygotowuje rzeźbę ze szkła specjalnie na tą okazję. Pochodząca z pobliskiego Świecia wybitna, niepełnosprawna biegaczka – Arleta Meloch – na licytację przekazała swój srebrny medal zdobyty na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r w biegu na 1500 m. Inni grudziądzcy artyści, firmy i osoby prywatne też rzeczową będą wspierać tą zbiórkę.

Od lat Bal Charytatywny prowadzony jest przez charyzmatycznego i wesołego Irka Bieleninika a gwiazdami tegorocznego wieczoru będą Urszula i Reni Jusis. Na scenie swoje taneczne talenty zaprezentują dziewczyny z grupy Ars Dance – będzie więc rytmicznie i gorąco…

Jeśli wiec chcesz okazać swoje wspaniałe serce, zabawić się w szlachetnym towarzystwie i obecności gwiazd, zapraszamy na bal, który rozpocznie się 28 października 2023 r. o godzinie 18:00 w Hotelu Rudnik, koszt wejściówki dla pary to 750 zł. Szczegółów prosimy szukać na profilu FB Stowarzyszenie Otwarte Serca w Grudziądzu.

Od wielu lat impreza ta jest świętem ludzi o otwartych sercach, którym drogie jest pomaganie innym, w tym roku także Ty możesz znaleźć się w tym gronie. Nasz portal wwwgrudziadzmiastootwarte.pl też tam będzie.

Adam Milewski

Stowarzyszenie Otwarte Serca

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024