Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

We wtorkowe popołudnie na ulicy Mikołaja z Ryńska 1-7 w Filii Biblioteki nr 13 zostało zorganizowane spotkanie dla miłośników literatury z pisarzem Kazimierzem Trybulskim.

Pierwszy wtorek miesiąca zebrał szereg fanów Pana Kazimierza, na spotkaniu odbyła się promocja nowej książki pt. ’’Jestem zbawiony”. 

 
Publikacja ta jest bardzo osobistą formą dla autora. Napisana dialogiem, który prowadzi sam ze sobą. Opowiada o całym swoim życiu, jest formą spowiedzi z przeżytych chwili. Pokazuje także drogę autora do poznania Boga. Pan Kazimierz rozważa o kondycji współczesnego chrześcijaństwa, a wplatane są w nią osobiste historie z życia, uzupełnione o rozważania Kościoła w Polsce, kościołach zachodu oraz kulcie maryjnym. Tą książkę powinien przeczytać każdy kto uważa, że Bóg istnieje. W spotkaniu chętnie uczestniczyły przybyłe osoby, zadawały pytania oraz wyrażały swoje zdanie na temat powieści. Dużo osób stwierdziło – „właśnie ta książka powinna pojawić się w szkole dla przyszłych księży”. 
 

Kazimierz Trybulski to emerytowany nauczyciel języka polskiego, tworzyć zaczął dopiero na emeryturze. Urodził się w 1946 roku, pochodzi z Więcborka, a obecnie mieszka w Grudziądzu. Na swoim literackim koncie ma już 5 pozycji historycznych mówiących o życiu człowieka w epoce średniowiecza, esej popularnonaukowy „Krzyżacy” oraz dwa monodramaty: „Ostatni list biskupa Heidenryka” i „Ślepiec”. Wstąpił także do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, gdzie zaczął pisać z zakresu chrześcijaństwa. Za swoje osiągnięcia otrzymał m.in. dyplom Towarzystwa Upowszechniania Kultury Teatralnej (1980), nagrodę specjalną Ministra Oświaty i Wychowania „za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej „(1983), dyplom Prezydenta Miasta Grudziądza „za wkład pracy oraz zaangażowanie w upowszechnianie kultury”. 
 

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie zorganizowane w Filii Biblioteki nr 13.  Będzie to promocja tomiku „Jeszcze Mamy Czas”, która odbędzie się 10 października o godzinie 17.00. Bohaterami tego tomiku są Dariusz Dłużyński (wiersze), Mariusz Florkiewicz (wiersze i piosenki), oraz Oliwia Kot, która upiększa książkę fotografiami. 
 
Jeśli chcesz być na bieżąco z naszym miastem zaobserwuj nasz Facebookowy profil Grudziądz Miasto Otwarte oraz Instagram! 
 
Autor: Aleksandra Kaniecka  

Aleksandry Kanieckiej

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Dzień Kobiet w Solankach
3 marca 2024
„Stop War Take Photo” – relacja z wystawy zdjęć Macieja Kastnera w Muzeum
2 marca 2024
Sześciu wspaniałych w Muzeum Handlu Wiślanego
2 marca 2024
Zapraszamy do Teatru na spektakl dla dzieci – „Pinokio”
2 marca 2024
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2024
Kalendarz Biblioteczny marzec 2024
1 marca 2024