Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

SIŁOWNIA

SIŁOWNIE

Geotermia Grudziądz Sp. z o. o.
Solanki w pigułce
STREFA FITNESS
pozostałe usługi

ul. Warszawska 36
86-300 Grudziądz
tel: +48 56 46 44 584

Kontakt:
56 46 44 584 Wew. 1 – studio sylwetki, baseny solankowe, gabinet urody
518 685 431/56 46 44 584 Wew. 2 – rehabilitacja / balneologia
56 450 61 39/56 46 44 584 Wew. 3– Basen Nadwiślański ul. Kalinkowa

E-mail:
Recepcja Studio Sylwetki: info@geotermiagrudziadz.pl
Recepcja Balneologia: balneologia@geotermiagrudziadz.pl
Biuro Zarządu: biuro@geotermiagrudziadz.pl
Księgowość: ksiegowosc@geotermiagrudziadz.pl
Marketing: s.biesek@geotermiagrudziadz.pl
Inspektor ochrony danych: inspektorod.zs@wp.pl

Zimą roku 1972 w miejscowości Marusza, niedaleko Grudziądza, dokonując odwiertu w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu, dowiercono się do dolnojurajskiego złoża wód termalnych. Na głębokości 1630 m natrafiono na pokłady ciepłej wody o temp. 44° C i blisko 8% zasoleniu, która trysnęła na wysokość ponad 13 m.

Było to wspaniałe i jednocześnie zaskakujące odkrycie. Analiza chemiczna wypływającej wody, dokonana w 1972 roku, zakwalifikowała ją do wód solankowych o wyjątkowym składzie chemicznym.

Badania składu solanki potwierdziły jej wyjątkowe właściwości, co spowodowało umieszczenie jej na liście złóż kopalin leczniczych. Warstwa 1630 m ziemi, chroni ją skutecznie przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi, gwarantując jej nieskazitelną czystość oraz niezmieniony skład chemiczny, który ukształtowała natura. Z całą pewnością żadne akweny mórz i oceanów, z których dziś korzysta człowiek, z czystością tej wody konkurować nie mogą.

Solanka podnosi kondycję skóry, ujędrnia ją i przeciwdziała jej starzeniu. Zawartość jodków (3,5 mg w dm³) ma decydujące zdrowotne znaczenie w inhalacji górnych dróg oddechowych, w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz w przyspieszonej przemianie materii. Najważniejsze składniki: poza jodkami i rozpuszczoną solą (76029,51 mg/dm³) solanka zawiera także wapń (2404,8 mg/dm³), magnez (960,05 mg/dm³), potas (196,6 mg/dm³), żelazo (10,5 mg/dm³) i jodki (3,5 mg/dm³). Dzięki niej pozbywamy się toksyn i odciążamy pracę narządów wewnętrznych.

STREFA FITNESS

Zadbaj z nami o swoje zdrowie i kondycję!

Pomożemy Ci zrealizować Twoje cele.
Aktywność fizyczna pozwoli cieszyć się dobrą formą i sprawnością na co dzień.
Z nami zgubisz zbędne kilogramy. Wymodelujesz sylwetkę i będziesz cieszyć się lepszym samopoczuciem.
Zyskasz sporą dawkę pozytywnej energii i zredukujesz poziom stresu. Endorfiny będą krążyć w Twoim ciele, co przełoży się na zadowolenie i większy komfort życia.
Zadbasz o zdrowie swoje zdrowie podczas zajęć z mgr fizjoterapii. Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, aby ćwiczyć z naszymi trenerami i fizjoterapeutami. Dołącz do nas!

Mamy szeroki wachlarz zajęć m.in.:

Zumba | Joga | Turbo spalanie | Step | Body Fit (crossFitness) | Trening funkcjonalny | Medical Fitness prowadzone przez mgr fizjoterapii | Zdrowy kręgosłup i mięśnie dna miednicy prowadzone przez mgr fizjoterapii | Trening powięziowy prowadzony przez mgr fizjoterapii | Ćwiczenia dla seniorów…I wiele innych.

STREFA BASENOWO-SAUNOWA
Głównym miejscem prozdrowotnego i relaksacyjnego wykorzystywania naszego skarbu jest strefa basenowo – saunowa. Pobyt w strefie to wspaniałe panaceum na dolegliwości naszych czasów takie jak stres, zmęczenie, rozdrażnienie, bezsenność i brak koncentracji.

Posiadamy do Państwa dyspozycji:
Basen główny
Brodzik dla dzieci
Basen z przeciwprądem
Jacuzzi
Basen zewnętrzny
Sauna mokra
Sauna sucha

GABINET URODY
Gabinet Urody Geotermii Grudziądz został stworzony z myślą o osobach, które chcą dbać o swój wygląd w przyjaznej i intymnej atmosferze.
Umiejscowienie Gabinetu w obiekcie sportowo – rekreacyjnym jest doskonałym uzupełnieniem kompleksowej odnowy biologicznej człowieka. Wielostronność usług Geotermii Grudziądz pozwala całej rodzinie na jednoczesne spędzanie wolnego czasu, nawet przy bardzo różnych zainteresowaniach.

FIZJOTERAPIA

TĘŻNIA SOLANKOWA
Kilkadziesiąt minut w piramidzie jest jak dzień spędzony nad morzem!
Jedyna w Europie piramida z tężnią solankową, przeznaczona do inhalacji aerozolem sporządzonym z naturalnej solanki, bogatej w urozmaicony skład minerałów m.in. jodu i bromu, znajduje zastosowanie nie tylko w stanach ogólnego wyczerpania organizmu, ale przede wszystkim w leczeniu górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, zapewniając jednocześnie wzrost odporności organizmu. Dokładna regulacja temperatury i wilgotności nasączonego solanką powietrza stwarza szczególny komfort i efektywność inhalacji, która działając na cały system oddechowy, oczyszcza płuca (szczególnie ważne dla palących!), wygładza i nawilża skórę cennymi składnikami solanki.

zobacz również

Chciałbyś dodać swoją ofertę do naszej bazy ?
Napisz do Nas: kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl