Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

wycieczka autokarowa „Kujawy”

27 lipca | 07:30-20:30

Ładowanie Wydarzenia

Zapraszamy do uczestnictwa w wycieczce autokarowej pt. „Kujawy” w dniu 27 lipca 2024 roku.

Trasa: Grudziądz – Włocławek – Kłóbka – Ciechocinek – Grudziądz

Program wycieczki:
godz. 7.45  zbiórka przy Bramie Wodnej koło Flisaka
godz. 8.00 wyjazd w trasę
godz. 10.00 Włocławek –  Interaktywne Centrum Fajansu – Skarbiec Fajansu. Muzeum przenosi odbiorcę do niezwykłego,  świata włocławskiej ceramiki, nawiązując do 150-letniej tradycji produkcji wyrobów fajansowych.  Zachwyci nas  wystawa stała, prezentująca unikatowe dzieła fajansowe.  Przygotowane ścieżki, dostosowane do wieku zwiedzających, pomogą odkryć nowe karty historii, związanej z kultowymi dziś dziełami sztuki ceramicznej.
godz. 12.00 Kłóbka – Skansen. Ze względu na swoje położenie wśród pagórków, lasów i jezior Kłóbka nazywana jest „Perłą Kujaw”. W tym urokliwym krajobrazie ulokowany jest park etnograficzny z kilkunastoma obiektami architektury wiejskiej, z których najstarsze pochodzą z XVIII wieku.
godz. 14.30 przerwa na zupę
godz. 16.00 Ciechocinek – Muzeum Warzelni Soli. Ciechocińska Warzelnia Soli to unikatowy zarówno w skali kraju i świata zabytek przemysłowy, który stanowi ostatnie ogniwo w ciągu technologicznym produkcji ciechocińskiej soli spożywczej.  W Zabytkowej Warzelni Soli, w  części nieużywanej do produkcji utworzono  muzeum. Znajduje się tu wiele eksponatów związanych z warzelnictwem i działalnością uzdrowiskową Ciechocinka, między innymi dawne aparaty do gimnastyki leczniczej z początku XX wieku. Obiekt wpisany na listę Pomników Historii Polski.
godz. 17.00 Ciechocinek – spacer po Parku Zdrojowym –  czas wolny. Na terenie parku występuje ponad 140 gatunków roślin.  Znajdują się tutaj Muszla Koncertowa , kawiarnia „Bristol”, Pijalnia Wód Mineralnych,  Amfiteatr, a także ciekawe roślinne aranżacje (np. zegar kwiatowy), czy woliera z egzotycznymi ptakami i oczywiście słynna fontanna Jaś i Małgosia.
ok. godz. 18.30 wyjazd do Grudziądza
Powrót planowany na godzinę 20.00.

 

Świadczenia: transport autokarem, opieka pilota i przewodnika, obiad turystyczny (zupa we flaczarce 0,35 l), ubezpieczenie NNW, bilety wstępów do zwiedzanych trzech obiektów

Zapisy od 1 lipca od godz. 8.00 w Informacji Turystycznej (25 biletów), ul. Rynek 3-5 oraz online (23 bilety) dostępne również od 1 lipca od godz. 8.00

Link do e-biletów: itgrudziadz.pl/produkt/e-bilet-na-wycieczke-autokarowa/

Wpisowe: 150 zł od osoby.
Jedna osoba może zapisać max 3 uczestników.

Wycieczkę prowadzi: Justyna Malewska-Sempołowicz.

Liczba miejsc ograniczona. Wycieczka odbędzie się przy min. 40 osobach
Rezygnacja z wycieczki  do 23 lipca 2024, po tym terminie wpisowe nie będzie zwracane.

Szczegóły

Data:
27 lipca
Godzina:
07:30-20:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

przy Bramie Wodnej

Organizator

Informacja turystyczna

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: