Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Warsztaty cynajotypia, kserografia, linoryt – metody ceramiczne

5 października, 2023 @ 15:00:18:30
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
Zapraszam już w 5 listopada na wyjątkowe warsztaty z Justyną Skowyrsko- Górską – Malarką, ceramiką, pedagogiem animatorką kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale malarstwa ze specjalizacją z ceramiki. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2006 roku w pracowni malarstwa profesora Mariana Czapli. Aneks do dyplomu z ceramiki wykonała w pracowni profesor Teresy Platy-Nowińskiej. W tym samym roku ukończyła Studium Pedagogiczne. Od roku 2006 bierze udział w licznych projektach, pełniąc rolę instruktora, wykładowcy, organizatora, animatora kultury.
Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz kilkanaście zbiorowych, zarówno ceramiki – użytkowej i dekoracyjnej, jak i obrazów.
Zajmuje się działalnością edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapią przez sztukę osób niepełnosprawnych. W Ośrodku szkoleniowym Stowarzyszenia „Akademia Łucznica” zarządza pracownią ceramiki. W latach 2016- 2020 pełniła funkcję Prezesa Stowarzyszenia „ Akademia Łucznica”. Jako instruktor, prowadzi kursy doskonalenia zawodowego w dziedzinie ceramiki. W swojej pracy skutecznie łączy doświadczenie pedagoga, z umiejętnościami artysty-plastyka. Wysoce ocenia ceramikę również jako narzędzie do pracy w art-terapii. W tej pracy glina wydaje się być narzędziem idealnym. Poprawia zdolności manualne i poprzez proces tworzenia zwiększa samoocenę, zbliża ludzi, pozwala im wyrazić siebie. Jest to materiał wyjątkowo wdzięczny, dzięki czemu każdy w dziedzinie ceramiki może odnieść sukces.topada na wyjątkowe warsztaty z Justyną Skowyrsko-Górską ,
Na warsztatach poznamy techniki takie jak:
Kserografia- transfer dowolnego wydrukowanego obrazu na surową glinę.
Cyjanotypia- technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza ( odbitki na wypalonej glinie).
Linoryt- technika graficzna z wykorzystaniem linoleum jako matrycy
(odbitki na wypalonej glinie).
Koszt warsztatów 250 , zaczynamy o 15:00 do 18:30
Zapraszam serdecznie
Będzie się dzialo

Szczegóły

Data:
5 października, 2023
Godzina:
15:00:18:30
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

ART&LUZ
Mickiewicza 23a
Grudziądz, 86-300
+ Google Map

Organizator

Art&Luz

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: