Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„UCZYCIE NAS, JAK SUKNIE SIĘ PODNOSI” TEATR KTO Z KRAKOWA

28 października, 2023 @ 19:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

„UCZYCIE NAS, JAK SUKNIE SIĘ PODNOSI” TEATR KTO Z KRAKOWA

Podczas Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej 2023 pod hasłem „7 Grzechów Głównych” spektakl „Arcadia – Seans lamentacyjny bez słów” okazał się zwycięzcą plebiscytu publiczności. Ponieważ grudziądzcy pasjonaci teatru docenili kunszt artystyczny Teatru KTO, już w październiku powróci on do Grudziądza i zaprezentuje spektakl pt. „Uczycie nas, jak suknie się podnosi”.

Wspomniana sztuka jest niepowtarzalną interpretacją dzieł niemieckich twórców lat 20. XX wieku we współczesnym wykonaniu gwiazd krakowskich scen dramatycznych i estradowych. W zestawieniu z muzyką na żywo w towarzystwie skrzypiec, kontrabasu, pianina i akordeonu ponadczasowy duet Brecht & Weill urzeka publiczność swoją uniwersalnością w tradycyjnej formie.

Songi Brechta, mimo ponad 80-letniej tradycji inscenizacyjnej, nadal porywają swoją aktualnością. Mroczne, pełne szaleństwa, choć niepozbawione przewrotnego humoru i liryzmu urzekają formą i przekazem.

Odkrywcze językowo i prowokacyjne teksty, ekspresja i stylistyczna rozpiętość muzyczna oraz satyra społeczno-polityczna otwierają przed widzem zupełnie nowe możliwości interpretacji, jednocześnie zapraszając do emocjonalnego przeżywania.

Na scenie zobaczymy pragnienia, żądzę i bunt. A wszystko to w gwiazdorskim wykonaniu genialnych aktorek i aktorów krakowskich scen i w towarzystwie muzyki na żywo.

Szczegóły

Data:
28 października, 2023
Godzina:
19:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Ck Teatr

Organizator

CK TEATR

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: