Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

The Broken Bridges – premiera NOWEJ płyty

22 marca @ 19:00
Ładowanie Wydarzenia
Koncert promujący drugie wydawnictwo zespołu The Broken Bridges. Zaprezentujemy cały album oraz wiele starszych utworów.
Zespół istnieje już 10 lat , a w listopadzie będziemy świętować rocznicę pierwszego koncertu.
Koncert otworzą przyjaciele ze State of Mind
Bilety już dostępne w kasach Centrum Kultury Teatr i Klub Akcent w cenie 30 zł.
The Broken Bridges :
The Broken Bridges to zespół nawiązujący do klasycznych wzorców rocka progresywnego ujętych jednak w sposób oryginalny i nietuzinkowy. Mieszanie klasyki z różnymi specyficznymi elementami sprawia, że grupa wyróżnia się poprzez osobliwe brzmienie i kompozycje co nadaje jej charakterystyczny sound.
Zespół powstał w 2014 roku w Grudziądzu z inicjatywy Marka Habryna, gitarzysty wokalisty i autora wszystkich kompozycji. Skład zespołu mocno ewoluował, ale mimo różnych przetasowań udało się nagrać Ep-kę pod tytułem „Endless Road”, która swoją premierę miała 6 maja 2019. Promował ja utwór tytułowy oraz bluesujący „Tune In”. Zespół w tym czasie koncertował głównie w okolicach Grudziądza, między innymi we Włocławku podczas Kuyavian Progrock Festival wraz z Keep Rockin’ oraz Art of Illusion. Festiwal był ideą grania w 3 miastach województwa kujawsko-pomorskiego (Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz) . Plany okazały się niestety nie do zrealizowania, ale Marek Habryn wpadł dzięki temu na pomysł rokrocznego festiwalu z The Broken Bridges jako gospodarzem/ Festiwal odbywa się rokrocznie pod szyldem ProgRockowy Akcent i w bieżącym roku odbyła się już jego VI edycja.
W 2019 roku zespół wydał nakładem Lynx Music reedycje epki uzupełnionej o 2 nowe utwory „The Voice” do którego nakręcono pierwszy teledysk w historii zespołu oraz „Get ready for your fight” . Wydanie tej płyty zaowocowało występami na festiwalach w Legionowie, Toruniu oraz Wrocławiu, także prezentacją grupy w europejskich magazynach muzycznych i radiach, co dało grupie nową rzeszę odbiorców.
Czas pandemii przyniósł nagrania live session z grudziądzkiego Teatru . Grupa była bohaterem tygodnia z The Broken Bridges , podczas którego nakręcono 7 klipów na teatralnej scenie. W 3 piosenkach grupie towarzyszył zespół wokalny Contrapunkt. Utwory są dostępne na kanale YouTube zespołu. Zespół planuje w przyszłości wydanie w formie blu-ray.
Obecnie zespół domyka nagranie drugiego albumu , którego premiera jest zaplanowana na 22.03.2024. W nowym roku zespół planuje zagrać sporo koncertów promując nowe wydawnictwo. Obecny skład : Marek Habryn (wokal, gitara), Grzegorz Grzanka (klawisze , akordeon), Łukasz Dryl (bas). Sławomir Kaligowski (perkusja )

Szczegóły

Data:
22 marca
Godzina:
19:00
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Teatr, ul. Teatralna 1

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: