Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Sweet Accordion Festiwal

19 listopada, 2023 @ 16:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Sweet Accordion Festiwal

19 listopada 2023 (niedziela) godz. 16:00

35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)

Zapraszamy na festiwal tworzony z pasją przez ludzi kochających muzykę i chcących się tą miłością dzielić. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy są ciekawi dobrych dźwięków i chcą je odkrywać w różnych odcieniach. Każda edycja jest inna i każda zabiera nas do świata pięknych kompozycji, gdzie głównym bohaterem jest akordeon oraz niezwykłe możliwości tego instrumentu.

Gospodarzem wieczoru są grudziądzcy muzycy Izabela i Grzegorz Grzankowie oraz formacja Sweet Accordion.

Wystąpią:
* DUET KUBA SIENKIEWICZ I ŁUKASZ DĄBROWSKI
* MODESTA PASTICHE
* POEZJA WYSOKIEJ PRÓBY
* SWEET ACCORDION

Kuba Sienkiewicz
piosenkarz autor, specjalista neurolog, prezes zespołu Elektryczne Gitary. Współpracuje ze scenami literacko-muzycznymi, układa muzykę do filmów i teatru. Tworzy piosenki rozrywkowe i zaangażowane. Podczas festiwalu w Grudziądzu wystąpi wspólnie z Łukaszem Dąbrowskim – „człowiekiem orkiestrą”, który zagra na akordeonie midi. Wspólnie wykonają program literacko-muzyczny pod tytułem „Od morza do morza” złożony z piosenek obejmujących 44-letni okres twórczości.


Modesta Pastiche
to interesujące stylizacje i aranżacje, a także charakterystyczny wizerunek artystyczny z charyzmatyczną wokalistką na czele. Grupa skupia muzyków różnych środowisk muzycznych. Połączenie naturalnych instrumentów z elektroniką lub DJ-skim pazurem nadaje brzmieniom formacji wyjątkowy klimat. Muzycy znani publiczności przede wszystkim z produkcji telewizyjnych: „Jaka To Melodia” czy „Kabaretowa Scena Dwójki”.


Poezja Wysokiej Próby 
formacja składająca się z grudziądzkich muzyków, której liderką jest Daria Dunajska – autorka tekstów, muzyki i wokalistka zespołu; aranżacje piosenek to wysmakowane opracowania, które nadają poezji śpiewanej atrakcyjny styl. W tym roku, 2 września, zespół został laureatem II nagrody Festiwalu „Drogowskazy” – poezja, szanty, blues – w miejscowości Krzyż Wielkopolski.


Sweet Accordion
twórcy SWEET ACCORDION FESTVAL. Zespół w swoim repertuarze ma największe „hity”, od francuskiej muzyki akordeonowej, po przeboje muzyki latynoskiej i filmowej. Autorskie opracowania z przyjemnością zapadają w ucho każdego melomana

Szczegóły

Data:
19 listopada, 2023
Godzina:
16:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Klub Akcent

Organizator

Centrum Kultury Teatr

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: