Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 czerwca | 08:00

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
1 czerwca startuje ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez 30 dni mieszkańcy miast i gmin, które dołączyły do zabawy, będą kręcić kilometry dla siebie i swoich małych ojczyzn. Rywalizacja to nie tylko konkurs samorządów, to także małe rywalizacje w ramach samych miast pomiędzy grupami typu szkoły, firmy czy osiedla. To jednak przede wszystkim dobra zabawa i zdrowa rekreacja. zdjęcie
Przed uczestnikami 30 dni na rowerze, a więc cały miesiąc ruchu i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami prezydenckimi oraz miastami i gminami, w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”.

Przed nami szósta już edycja tego wydarzenia. Ubiegłoroczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 162 samorządami z całej Polski. Była to największa, jak do tej pory, odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Projekt dedykowany jest osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru jako alternatywnego środka transportu. Nie mniej istotną rolę odgrywa tu edukacja ekologiczna.

Projekt angażuje miłośników jednośladów, udostępniając bezpłatne innowacyjne narzędzie w postaci aplikacji i jednocześnie mobilizując do codziennej aktywności poprzez zaproszenie do wspólnej sportowej zabawy. Rowerzyści kręcą kilometry dla siebie samych oraz – poprzez swoje zaangażowanie – mogą poczuć się odpowiedzialnymi za sukcesy swoich małych ojczyzn w ogólnopolskiej rywalizacji. Chętnie włączają się w różne zabawy i konkursy organizowane w ramach projektu, które organizowane są w mediach społecznościowych. Biorą też udział w przejazdach i rajdach rowerowych.

By dołączyć do rywalizacji należy znaleźć i pobrać aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Następnie trzeba dokonać rejestracji użytkownika, z menu wybrać „Rywalizacje”, po czym w zakładce „Publiczne” – „Rowerowa Stolica Polski dla Miast” lub „Rowerowa Stolica Polski dla Gmin”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej, wybrać odpowiednie miasto lub gminę. Kolejny krok to wybór preferowanej grupy i przyłączenie się do niej lub zaproponowanie swojej.

Udział w zabawie jest dla jej uczestników bezpłatny, a dla najaktywniejszych 3 rowerzystów i 3 rowerzystek, którzy pokonają dla Grudziądza najdłuższe dystanse, przewidziane zostały sportowe upominki.

Zainteresowane osoby winny zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie internetowej lub profilu na FB

Szczegóły

Data:
1 czerwca
Godzina:
08:00

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: