Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„Nabytki 2022” – wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków

18 kwietnia, 2023
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia,

święto zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). Tego dnia prezentowane są zabytki o wyjątkowym znaczeniu dla lokalnych społeczności, ale i dla całych narodów.

MDOZ to także święto wszystkich osób, które wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów, pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków to wyjątkowa okazja do dyskusji na temat zarządzania dziedzictwem kulturowym, oraz przybliżania lokalnym społecznościom problemów jego ochrony (…).

[źródło TUTAJ]

Z okazji tego wyjątkowego święta w grudziądzkim Muzeum prezentujemy najciekawsze nabytki, jakie trafiły do muzealnych zbiorów w minionym roku.

Od wtorku, 18 kwietnia 2023 r. zapraszamy do zwiedzania wystawy „Nabytki 2022”, która prezentowana będzie w Gmachu Głównym Muzeum przy ulicy Wodnej 3/5.

Szczegóły

Data:
18 kwietnia, 2023

Miejsce wydarzenia

Gmach Główny Muzeum

Organizator

Gmach Główny Muzeum

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: