Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Lato na Starym Mieście – Nastrojowa Góra Zamkowa

12 sierpnia, 2023 @ 20:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

LnSM: Nastrojowa Góra Zamkowa (nieme kino + koncert)

12 sierpnia 2023 (sobota) godz. 20:00

wstęp wolny

Nie tylko wytrawni kinomaniacy wiedzą, że opowieści filmowe na dużym ekranie czarowały widzów na długo przed tym, gdy w kinie pojawił się dźwięk. Dziś zwykliśmy mówić „nieme kino” i cały czas mamy ogromny sentyment do tamtych starych opowieści. Tak bardzo lubimy wracać do tego retro klimatu, do tych niepowtarzalnych kreacji aktorskich. Idąc tym tropem proponujemy Państwu wieczór z Charliem Chaplinem i jednym z jego najbardziej znanych filmów „Brzdąc”.

Doskonałym dopełnieniem dla filmu będzie muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie. Zespół od wielu lat tworzy kompozycje do nieudźwiękowionych filmów nadając im niepowtarzalny klimat. Ich doświadczenie i talent to gwarancja, że ten wieczór będziemy długo wspominać.

 

BRZDĄC (1921 r.)
„Brzdąc” to jeden z najwybitniejszych filmów Chaplina – reżysera i Chaplina – aktora. Wzruszająca historia biednego szklarza i jego towarzysza: małego chłopca – podrzutka. Typowe dla Chaplina przemieszanie komedii z tragedią, sentymentalizmu z radością i wielką liczbą humorystycznych gagów. Nie można również pominąć wspaniałej gry małego Jackiego Coogana.

8187ac42-5e2e-4677-a8d3-d77a6a3778e1.file_

 

CZERWIE
to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej.  Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności).

Zespół występował na wielu festiwalach europejskich m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej), na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie (2018); w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival 2019

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków: Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
Grupa zagrała do tej pory ponad 800 koncertów w Polsce i Europie m.in. (Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy ,Holandia, Wielka Brytania).

www.czerwie.com.pl
www.facebook.com/czerwie

Szczegóły

Data:
12 sierpnia, 2023
Godzina:
20:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Góra Zamkowa w Grudziądzu

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: