Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Lato na Starym Mieście: Leśne Kino z DKF-em + koncert harfisty Michała Zatora

28 lipca, 2023 @ 20:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Lato na Starym Mieście: Leśne Kino z DKF-em + koncert harfisty Michała Zatora

Jak co roku w czasie lata zapraszamy w przyjazne progi CEE, gdzie proponujemy Leśne kino z DKF-em. Film jak zawsze o tematyce przyrodniczej i tu po seansie zaplanowany jest też krótki wykład jednego z autorów tj. Michała Adamowicza.

Zanim jednak zaprosimy na seans filmowy, w oczekiwaniu na zapadnięcie zmroku, zaproponujemy chwilę relaksu przy muzyce. Tym razem będzie to koncert harfisty Michała Zatora, który opowie nam kilka ciekawych historii o tym niezwykłym instrumencie. Zabrzmi muzyka w klimacie celtyckim, ale nie zabraknie też znanych i powszechnie lubianych melodii.

MICHAŁ ZATOR
Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Półfinalista piątej edycji programu Mam Talent. Stypendysta Ministra Kultury, Stypendysta Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem (w klasie Profesor Katarzyny Staniewicz).

 FILM „KOHUT” (2022 r.)
„Kohut” Michała Adamowicza i Filipa Chudzyńskiego to historia o pasji i poznawaniu Natury. Obraz powstał podczas dwuletnich badań ginącego gatunku ptaka – cietrzewia, w polskich Tatrach. Opowiada o życiu badacza przyrody, pokazuje ekscytację towarzyszącą poszukiwaniu tego co tajemnicze i dzikie. Cichym bohaterem tej opowieści jest cietrzew, który w wysokich górach jest niczym duch z mgieł, śniegów i grani, a spotkania z nim nie sposób wymazać z pamięci.

Twórcami filmu są: Michał Adamowicz, doktorant z Zakładu Ekologii, Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii Wydziału Biologii UW oraz mgr Filip Chudzyński, absolwent Wydziału Fizyki UW. Za montaż filmu odpowiada Filip Chudzyński. Muzykę skomponował Michał Adamowicz. Koncept, zdjęcia i narracja to efekt wspólnej pracy obu autorów.

 


Trailer: TUTAJ
Fragment muzyki: TUTAJ

Szczegóły

Data:
28 lipca, 2023
Godzina:
20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Centrum Edukacji Ekologicznej
Nad Torem 1
Grudziądz, 86-300
+ Google Map

Organizator

CK Teatr w Grudziądzu

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: