Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Lato Na Starym Mieście 2024 – Marta Szefke – Groove Band – Koncert

29 czerwca | 19:00-20:30

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Centrum Kultury Teatr zaprasza na koncert
Marta Szefke Groove Band
w ramach Lata na Starym Mieście 2024
w dniu 29 czerwca o godz. 19.00 na Rynku Głównym
w razie niepogody Spichlerz 57
wstęp wolny

Marta Szefke Groove Band – jest zespołem profesjonalnych i doświadczonych muzyków z Trójmiasta, od 2016 roku grają na scenach klubowych i festiwalowych. Ich repertuar to głównie utwory autorskie, będące mieszanką gatunków blues/soul/rhythm’n’blues/jazz z polskimi tekstami. Są finalistami prestiżowego konkursu Polish Blues Challenge (Suwałki Blues Festival 2016), laureatami Konkursu Piosenki Osobistej w Świeciu (2021), występowali, m.in. na festiwalu Blues w Leśniczówce, Gdynia Blues Festival, Augustowskim Blues Maratonie.

W kwietniu 2022 ukazała się debiutancka płyta kwartetu EP Złapać ostrość, dostępna jest także w serwisach cyfrowych: https://push.fm/fl/jkm9m0yx. Album otrzymał patronat RadioJAZZ.FM , Jazzpress oraz honorowy patronat Prezydenta Miasta Gdynia. Fragmenty płyty były prezentowane w stacjach radiowych, m.in. w Radio 357, Radio Kultura, Radio Białystok, Radio Lublin, Radio Kielce, Trójka, RDC, Radio Afera,  czy na Liście Przebojów Radia Wnet. 

Każdy z artystów ma bogaty życiorys muzyczny. Perkusista, Piotr Jankowski, współtworzył projekty z Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Niemen. Dmytro Poeta występował m.in. w ukraińskich programach talent show jako klawiszowiec i kierownik zespołu towarzyszącego wykonawcom. Frontmenka koncertowała z zespołem bluesowym Tortilla w klubach i na festiwalach w całym kraju, wystąpiła z legendami jazzu – Wojciechem Karolakiem i Markiem Stryszowskim. 

Skład zespołu:
Marta Szefke – wokal, kompozycje, teksty
Dmytro Poeta – instr. klawiszowe, wokal wspierający
Krzysztof Pawłocki – gitara elektryczna
Jakub Kreft – bas
Piotr Jankowski – perkusja
Bartłomiej Szefke – wokal wspierający

Link do fanpage’a zespołu: https://www.facebook.com/MartaSzefkeGrooveBand 

Instagram: https://www.instagram.com/marta_szefke_groove_band/ 

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCtCm-LbEmVadRslKhCUuWrA

Przekaz, szlachetny wokal, erudycja muzyczna – to wszystko znalazło swoje odbicie na pierwszym mini albumie grupy Marta Szefke Groove Band.”

Łukasz Dębowski,
portal Polska Płyta/Polska Muzyka

To utkane z wysublimowanych dźwięków muzyczne tworzywo rozpięte między bluesem, jazzem i soulem, niekiedy pulsujące mocnym funkowym groovem, innym razem tchnące piosenkowym przebojem.”

Mariusz Szalbierz,
Twój Blues

(…) [Kompozycje] odwołują się do takich wzorów, jak repertuar Raya Charlesa, Arethy Franklin, Erica Claptona, Otisa Reddinga, Stinga, Tiny Turner. (…) Większość z nich bez problemu może stać się radiowymi przebojami.”

Stanisław Danielewicz,
Zawsze Pomorze

/Opracowano na podstawie materiałów CK Teatr/

Szczegóły

Data:
29 czerwca
Godzina:
19:00-20:30
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Rynek Główny

Organizator

Centrum Kultury Teatr

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: