Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Lato Na Starym Mieście 2024 – Teatr Na Walizkach „Ristorante” – spektakl uliczny

20 lipca | 19:00-20:30

Ładowanie Wydarzenia

Centrum Kultury Teatr zaprasza na spektakl uliczny
Teatru Na Walizkach pt. „Ristorante”
w ramach Lata na Starym Mieście 2024
w dniu 20 lipca o godz. 19.00 na Rynku Głownym
w razie niepogody Teatr
wstęp wolny

Nasza teatralna propozycja na letnie spotkanie w plenerze, to najnowsza komedia Teatru na Walizkach. Razem z przesympatyczną i utalentowaną trupą aktorską pochylimy się nad niezwykle ważnym egzystencjalnie tematem, jakim jest jedzenie. Można by wręcz rzecz, że zapraszamy Was na teatralną ucztę.

Oto przepis na nasze teatralne danie:

„Ristorante” to garkuchnia pełna niespodzianek oraz zaskakujących sytuacji. Zapraszamy Was do gastronomii pełnej wrażeń i śmiechu. Znajdziecie w niej latające warzywa, najsłodsze torty oraz fajtłapowatych kelnerów. Kucharze żonglują ziemniakami, a jajka rozbijają się nie tylko na patelni. Nasze gagi bywają tak ostre jak papryczki jalapeno oraz jak latające nad publicznością noże. Szef kuchni nie obiecuje, że się najecie do syta, ale gwarantuje ubaw po pachy.

Bon apetit droga publiczności!

Kilka słów o Teatrze na Walizkach:

Powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva – rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni minionych lat teatr współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości.

Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima.

Twórczość Teatru Na Walizkach, to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk. Nasze korzenie wywodzą się z pantomimy, ale nasze zainteresowania i inspiracje wykraczają daleko szerzej poza sztukę mimu.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą min. we Włoszech, Niemczech, Białorusi, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Ukrainie, Tunezji i na Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

www.teatrnawalizkach.pl

/Opracowano na podstawie materiałów CK Teatr/

Szczegóły

Data:
20 lipca
Godzina:
19:00-20:30
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce wydarzenia

Park Miejski im. Piotra Janowskiego, ul. Hallera

Organizator

Centrum Kultury Teatr

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: