Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera”

21 marca @ 09:30
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
W dniu 21 marca 2024 r. o godz. 9.30 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu odbędzie się Konkurs Kulinarny im. Wiktora Kulerskiego „Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera”.
To pierogi są tematem wiodącym tegorocznego Konkursu Kulinarnego na dania przygotowane na podstawie dawnych grudziądzkich książek kucharskich, ze szczególnym uwzględnieniem „Nauki gotowania do użytku ludu polskiego”. Książka ta złożona została z przepisów nadesłanych przez gospodynie z ziemi chełmińskiej i Pomorza na ogłoszony przez „Gazetę Grudziądzką” na początku ubiegłego wieku konkurs kulinarny.
Celem konkursu jest pokazanie dawnej kuchni regionu, przypomnienie dawnych smaków, produktów i bogatych tradycji kulinarnych Pomorza i Kujaw, a także zachowanie tradycji kulinarnych, które dotyczą nie tylko gotowania, ale odzwierciedlają też historię i zwyczaje naszego regionu.
Konkurs objęty jest patronatem Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza. Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu, Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą, Centrum Dziedzictwa Kulinarnego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Współorganizatorzy oraz sponsorzy konkursu: Wytwórnia Octu i Majonezu Ocetix Sp. z o.o., Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska, Slow Food Polska Convivium Gruczno, Młyny Szczepanki oraz ZPC Wisła.
Uczestnikami mogą być zespoły uczniów szkół gastronomicznych, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz kół gospodyń wiejskich z województw: pomorskiego
i kujawsko-pomorskiego.
Życzymy powodzenia rywalizującym zespołom!

Szczegóły

Data:
21 marca
Godzina:
09:30
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

zespół szkół gastronomicznych

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: