Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

książki i spotkanie z Grudziądzkimi Flisakami

29 lutego @ 17:30
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Promocja książki i spotkanie z Grudziądzkimi Flisakami odbędzie się 29 lutego 2024 r. o godz. 17.30 Muzeum Handlu Wiślanego FLIS, ul. Spichrzowa 33/35.

To wyjątkowa książka, tak jak wyjątkowi są jej bohaterowie, czyli: Karola Skowrońska. Henryk Wichrowski, Danuta Kołodziejska, Ryszard Szczepański, Krystyna Grabowska i Zbigniew Tucholski. Każda z tych osób podzieliła się z Aleksandrą Pasis swoimi przeżyciami z dzieciństwa, trudnymi historiami rodzinnymi oraz tragicznymi doświadczeniami czasu wojny. Bohaterowie książki, znani ze swojej działalności społecznej i aktywności zawodowej, są postaciami zgoła nietuzinkowymi. To lokalni patrioci, zaangażowani w życie miasta i jego mieszkańców społecznicy.

Swoją postawą i ciężką pracą stworzyli coś, co przetrwało i sprawiło, że Grudziądz jaśnieje większym blaskiem, inspiruje i przyciąga uwagę swoją wyjątkowością.

– Każda z tych osób na sobie właściwy sposób przesądza o tym, co w Grudziądzu jest jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne – mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – „Kto chce poetę zrozumieć, musi udać się do jego kraju” napisał Johann Wolfgang von Goethe. Parafrazując słynne to zdanie rzec by można, że ktokolwiek pragnie zrozumieć życie i dokonania czcigodnych Laureatów, ten przybyć winien do Grudziądza, przejść się ulicami starej części miasta, udać na błonia nadwiślańskie, wstąpić do naszych kościołów. Dopiero uchwyciwszy coś z tej atmosfery pojąć można jak wiele zawdzięczamy magii miejsc, w których dokonywały się sprawy dla nas ważne.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Szczegóły

Data:
29 lutego
Godzina:
17:30
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Gmach Główny Muzeum oraz Muzeum Handlu Wiślanego FLIS

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: