Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert Wielkopostny „Wokół Ukrzyżowanego”

24 marca @ 19:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Koncert Wielkopostny „Wokół Ukrzyżowanego”

24 marca 2024 (niedziela) godz. 19:00

wstęp wolny

 

Centrum Kultury Teatr kolejny już raz zaprasza mieszkańców Grudziądza na Koncert Wielkopostny. Tym razem spotkamy się we wnętrzach Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie wyjątkowa akustyka sprawia, że dźwięki, których w niej słuchamy, nabierają niepowtarzalnej mocy. W tym roku chcemy zaproponować Państwu projekt wielkopostny zatytułowany „Wokół Ukrzyżowanego”. Mamy nadzieję, że bogaty zespół wykonawczy oraz repertuar swoim nastrojem wprowadzi Państwa w atmosferę Wielkiego Tygodnia oraz nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

Wystąpią:
Benedykt Odya – dyrygent, instrumentalista, aranżer i kompozytor,
Daniel Pradella – pianista, aranżer,
Aga Twardowska – wokalistka, autorka teksów i muzyki,
Mateusz Wiśniewski – wokalista sesyjny, instrumentalista.

Kilka słów o projekcie:
„Wokół ukrzyżowanego” powstał z owocnej współpracy Benedykta Odya oraz Daniela Pradella. Jego głównym celem jest skłonienie do refleksji nad czasem wielkiego Postu i zwrócenie szczególnej uwagi na istotne (chronologicznie ukazane) wydarzenia biblijne. Muzyka ma swoistą moc wyrażania więcej niż niosą same słowa, osobliwe aranżacje pieśni pasyjnych pozostając w ogromnym poszanowaniu tradycji, rzucają zupełnie nowe światło na znane dotąd (pieśni/utwory) wielkopostne.

Dzieło miało swoją premierę w 2022 roku, jego pozytywny odbiór i przeżycia słuchaczy przerosły najśmielsze oczekiwania twórców. Jest syntezą wielu gatunków muzycznych i cechuje się szerokim doborem różnorodnych brzmień mających paradoksalnie uwydatnić, podkreślić słowa oraz prostotę tradycyjnych pieśni. Celem twórców jest dotarcie w głąb naszych serc by umożliwić i uświadomić wszystkim słuchaczom jak istotne jest pozostanie wrażliwym na potęgę jaką kryje za sobą sztuka, a szczególnie muzyka. Chcą skłonić do porzucenia lęku przed wszystkim co jest w pełni niepomierne oraz do otwarcia się na to co niedookreślone, doceniając szczerość ekspresji interpretacyjnej, która drzemie w każdym z nas. Dzięki czemu, odbiór tego dzieła stanie się osobliwym przeżyciem każdego ze słuchaczy, którzy będą czynnie partycypować w tym niezwykłym wydarzeniu, kreującym wyższą ideę.

Szczegóły

Data:
24 marca
Godzina:
19:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Kościół – ul. Bydgoska 9

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: