Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Koncert Niedzielny: MARIMBAZZI DUO | Otwarcie wystawy malarstwa Antoniego Niećko

15 października, 2023 @ 12:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Koncert Niedzielny: MARIMBAZZI DUO | Otwarcie wystawy malarstwa Antoniego Niećko

15 października 2023 (niedziela) godz. 12:00

20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu)

Marimbazzi Duo to założony w 2015 roku zespół dwóch polskich perkusistów, pięciokrotnych stypendystów Ministra Kultury RP – Jakuba Kołodziejczyka i Pawła Dyyaka. W swojej grze wykorzystują oni wymiennie brzmienia dwóch marimb oraz marimby i wibrafonu, opierając repertuar na wielu autorskich kompozycjach oraz istotnych dziełach literatury perkusyjnej.

Duet otrzymał zaproszenie na liczne festiwale muzyczne w Polsce i za granicą, w tym przede wszystkim na Emilia Romagna Festival, La Grande Musica i Estate Musicale del Conservatorio, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, 30. Festiwal Kultury Żydowskiej oraz na VII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Emanacje.

Występowali w słynnych salach koncertowych mi.in. w: Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia w Warszawie, Centrum Kongresowym ICE, Filharmonii Krakowskiej oraz Muzeum Czartoryskich w Krakowie.

Zdobyli cztery Grand Prix, szesnaście pierwszych i sześć drugich nagród w międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej, z których najważniejsze to: I miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych Cambra Romanica w Andorze, I miejsce w Konkursie Muzyki Kameralnej Salieri-Zinetti w Weronie i Mantui (Włochy), Grand Prix konkursu „Grand Symphony” w Nur-Sultan (Astana, Kazachstan), 1er Prix à l’unanimité na IMC w Paryżu (Francja), I miejsce na konkursie DRUM FEST w Opolu 20116/2017/2018, I miejsce w VIII Konkursie Muzyki Współczesnej w Krakowie, Grand Prix Konkursu Perkusyjnego Centrum Edukacji Artystycznej, I miejsce w 30. Konkursie Muzyki Kameralnej we Wrocławiu.

 

Szczegóły

Data:
15 października, 2023
Godzina:
12:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Teatr
Teatralna, 1
Grudziądz, 86-300 Poland
+ Google Map

Organizator

CK TEATR

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: