Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

 Koncert „Co nam zostało z tych lat?” w Magazynie!

13 lipca | 19:00

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
 Jednoosobowa orkiestra o przydomku „Maestro”, człowiek, który (na nasze szczęście) pomylił epoki, propagator wielkiej klasy, szyku i elegancji, a ponadto najprawdziwszy wirtuoz – w Magazynie 44 usłyszymy Jakuba Gawrysiaka i jego dwudziestolecie międzywojenne!
🎶 Koncert „Co nam zostało z tych lat?” to pełna emocji, wzruszeń i niepoprawności podróż do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia – czasów świetności nie-modnych piosenek i nie-zapomnianych melodii. W zupełnie nowym spojrzeniu na muzykę epoki usłyszymy najpiękniejsze szlagiery z repertuaru Mieczysława Fogga, Adama Astona czy Tadeusza Faliszewskiego, twórczość kompozytorską Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Jana „Eryana” Ernsta, a także tekściarską: Juliana Tuwina, Andrzeja Własta, Mariana Hemara i innych.
Jakub Gawrysiak – organista, pianista, kompozytor, organizator życia muzycznego. Kształcił się w Wielkiej Brytanii i Francji. Improwizator, interpretator muzyki poważnej, twórca muzyki sakralnej i świeckiej, propagator polskiej muzyki lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech. W 2019 roku, z londyńskiej stacji St. Pancrass International, zagrał koncert dla japońskiej telewizji NHK. Współzałożyciel i główny pianista brytyjskiej grupy „RetroSingers” kultywującej tradycje muzyczne 20-lecia międzywojennego. Kompozytor Hejnału Miasta Jabłonowa Pomorskiego.
Koncert odbędzie się 13 lipca 2024, 19:00 
Magazyn 44, Grudziądz ul. Spichrzowa 44
Bilety do nabycia w Magazynie 44, koszt biletu 35 zł.

Szczegóły

Data:
13 lipca
Godzina:
19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Magazyn 44

Organizator

Magazyn 44

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: