Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Grudziądzki Kongres Wspólnot

13 kwietnia @ 10:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.
„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” to słowa, które mają być programem, ale i deklaracją, pragnieniem, wspólną decyzją wszystkich wierzących, wszystkich ochrzczonych – ludzi świeckich, duchownych, rodzin, osób starszych i młodszych, że tak właśnie chcę: chcę, by Kościół to było moje miejsce, mój dom, chcę to nie tylko poczuć, ale i budować, chcę w tej wspólnocie odnaleźć Chrystusa.
Proponowany program duszpasterski, akcentując wspólnotowość, ma pobudzić nas wszystkich do zastanowienia się nad naszym uczestnictwem w Kościele i jednocześnie ma być inspiracją do jeszcze pełniejszego zaangażowania i odpowiedzialności za Kościół.
Grupa duchownych i świeckich 13 kwietnia 2024 r. w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Grudziądzu pragnie zorganizować kongres dla wszystkich wspólnot z rejonu Grudziądzkiego. Na to wydarzenie zaprosiliśmy specjalistów z różnych dziedzin, m.in. filozofii, teologii, liturgii czy życia wspólnotowego w rodzinie. Będzie to czas wspólnej modlitwy podczas Eucharystii, słuchania prelekcji zaproszonych gości z różnych rejonów Polski, dyskusji oraz rozmów przy kawie.
Plan Kongresu:
10.00 Msza św.
11.00 Przerwa kawowa
11.15 Wystąpienia prelegentów
13.00 Przerwa na posiłek
13.30 Panel dyskusyjny – prowadzi Marcin Jakimowicz
14.00 Wystąpienia przedstawicieli wspólnot
14.30 Zakończenie Kongresu

Szczegóły

Data:
13 kwietnia
Godzina:
10:00
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Grudziądzu

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: