Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

DZIEŃ GOTYKU CEGLANEGO

15 czerwca | 12:00

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

15.06.2024, godz. 12.00
DZIEŃ GOTYKU CEGLANEGO 
– „Przeszłość w cegle odciśnięta”, wykład Sławomira Kwiatkowskiego,
Gmach Główny Muzeum, ul. Wodna 3/5, wstęp wolny

15 czerwca odbędą się wydarzenia, które z pewnością zainteresują miłośników historii oraz architektury.

Organizowane w ramach Gotyku Ceglanego i Jarmarku Spichrzowego, stanowią doskonałą okazję do zgłębienia bogatej przeszłości miasta oraz jego zabytków.

O godzinie 10:00 oraz 11:00 planowane jest zwiedzanie z przewodnikiem kościoła św. Mikołaja. Uczestnicy będą mieli unikalną możliwość poznania historii tego pięknego zabytku, a także wejścia na wieżę kościelną, skąd rozpościera się malowniczy widok na okolicę. Zbiórka uczestników odbędzie się na terenie kościoła św. Mikołaja. To wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się więcej o architekturze gotyckiej oraz znaczeniu kościoła w dziejach miasta.

O godzinie 15:00 zaplanowano kolejne fascynujące wydarzenie – „Wzgórze Pełne Legend”. Spotkanie obejmuje zwiedzanie wieży Klimek, jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.

Aby wziąć udział w wydarzeniach, należy zapisać się od 3 czerwca w Informacji Turystycznej. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 56 46-123-18 lub mailowo na adres: it@itgrudziadz.pl. Udział w obu imprezach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto pospieszyć się z rezerwacją.

Szczegóły

Data:
15 czerwca
Godzina:
12:00

Miejsce wydarzenia

Gmach Główny Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, przy ulicy Wodnej 3/5.

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: