Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

DKF Teatr – „Miasto”

20 kwietnia @ 19:00
Ładowanie Wydarzenia

20 kwietnia   Teatr

Dyskusyjny Klub Filmowy

„Miasto”  reż. Marcin Sauter – po projekcji spotkanie z reżyserem – Polska  (2021)

godz. 19.00

bilety 8 zł (przedsprzedaż), 10 zł (w dniu seansu)

bilety dostępne online

Czas trwania: 83 minuty

Groźni gangsterzy, piękne kobiety i atmosfera rodem z klasyki światowego kryminału. Wszystko to w filmie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. „Miasto” to długo wyczekiwany debiut fabularny Marcina Sautera – Artysty Roku według plebiscytu Gazety Wyborczej – twórcy, który w świecie filmowym zasłynął nagradzanymi produkcjami dokumentalnymi, wyróżnionymi m.in. na Festiwalu Camerimage oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. W rolach głównych w filmie charyzmatyczny Bartłomiej Topa i olśniewająca Karolina Gruszka, którym partnerują m.in. Robert Więckiewicz i powracający na kinowe ekrany Stanisław Tym.
„Miasto” to fascynująca historia kryminalna, skrywająca drugie dno. W której równie ważna co śledztwo jest podróż w głąb siebie i konfrontacja z własnymi pragnieniami, lękami i marzeniami. Filmowa gratka dla miłośników kina noir i twórczości takich ikon, jak: David Lynch, David Cronenberg i Darren Aronofsky.

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy śledczy poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

 

OBSADA

BARTŁOMIEJ TOPA
KAROLINA GRUSZKA
ROBERT WIĘCKIEWICZ
MIROSŁAW KROPIELNICKI
PIOTR NAWROCKI
GRZEGORZ WARCHOŁ
ZDZISŁAW WARDEJN
oraz STANISŁAW TYM

zwiastun TUTAJ

Szczegóły

Data:
20 kwietnia
Godzina:
19:00

Miejsce wydarzenia

Centrum Kultury Teatr

Organizator

Centrum Kultury Teatr