Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

26 sierpnia  Błonia Nadwiślańskie Pożegnanie wakacji – koncert plenerowy

26 sierpnia, 2023 @ 17:00:23:30
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

26 sierpnia  Błonia Nadwiślańskie
Pożegnanie wakacji – koncert plenerowy

 

Zagrają:

support: Daria Nadworna (OPP), Julia Heba (OPP) oraz Danie Grzybowski,
Dziewica, Ex Maanam oraz Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.
Godz. 17.00     wstęp wolny

 

 

DZIEWICA  – to grudziądzka formacja, która największy szczyt swojej popularności odnotowała w latach 90’tych ub. wieku. Z dużym powodzeniem, przy ciągle rosnącej rzeszy fanów grali przez 12 lat. W 2004 zagrali swój ostatni koncert na Błoniach Nadwiślańskich i muzycy rozeszli się, każdy w swoją stronę. W ubiegłym roku, dokładnie 1 kwietnia, 30 lat po założeniu formacji jako dojrzali muzycy powrócili na grudziądzką scenę, aby o sobie przypomnieć i spełniać się muzycznie. Ich muzyczny „KAM BEK”, czyli koncert po latach  został przyjęty bardzo ciepło przez grudziądzką publiczność.

26 sierpnia zagrają na pożegnanie wakacji i podobnie jak przed laty będzie to dla nich wielka frajda wystąpić na najsłynniejszym koncertowym plenerze czyli Błoniach Nadwiślańskich.

 

Kilka faktów z historii zespołu:

* rok założenia 1992,

*  przez 12 lat do 2004 roku zespół zagrali ponad 400 koncertów w całej Polsce,
*  brali udział w biciu rekordu guinnessa w najdłuższym koncercie na świecie,
* wokalista Arkadiusz Kasiński debiutował w zespole na I edycji WOŚP w styczniu 1993 roku,
* są laureatami wielu polskich przeglądów rockowych, w tym Grand Prix I edycji Grudziądzkiej GAPY (chyba 1996 rok).

 

 exMAANAM

Koncerty zespołu to zbiór wielkich przebojów MAANAMU, uwielbianych przez kilka pokoleń fanów, grane w najsłynniejszym składzie muzyków: gitarzysty Ryszarda Olesińskiego i perkusisty Pawła Markowskiego.

Obaj muzycy uczestniczyli z Korą i Markiem Jackowskim w największych sukcesach Maanamu przez prawie 25 lat a występy z ich udziałem to gwarancja jakości, oryginalności oraz niepowtarzalnego stylu i brzmienia tego kultowego zespołu jakim był MAANAM.

Kocham Cię Kochanie Moje, Boskie Buenos, Szare Miraże, Anioł, Szał Niebieskich Ciał, Cykady Na Cykladach, Krakowski Spleen i wiele innych kultowych przebojów to wyjątkowe widowisko w wykonaniu byłych muzyków współtworzących MAANAM.

 

KRZYSZTOF CUGOWSKI legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. Ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 utworów i niezliczoną ilość koncertów na polskich i zagranicznych scenach. W 2020 roku oddał w ręce słuchaczy wyjątkowy, podwójnie jubileuszowy album „50/70 Moje Najważniejsze”. Ekskluzywne wydawnictwo składa się z płyty akustycznej z nowymi aranżacjami piosenek, które Krzysztof Cugowski zaliczył do swoich ulubionych oraz elektrycznego koncertu The Best Of – live.
Jestem człowiekiem szczęśliwym, spełnionym, zawodowo i osobiście. Mógłbym osiąść na stałe na

Lubelszczyźnie i wieść spokojne życie. Mógłbym, ale nie chcę, bo nadal czuję głód sceny, potrzebę spotkań z publicznością i wyrażania siebie poprzez dźwięki – mówi Artysta.

W muzycznej podróży towarzyszy mu Zespół Mistrzów złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych.
Mimo napiętego grafika, zespół nie poprzestaje tylko na koncertowaniu. W tej chwili przygotowuje nową płytę z premierowymi utworami. Krążek zapowiada utwór „Panaceum”, do którego muzykę napisał Robert Kubiszyn, tekst jest dziełem AndrzejaMogielnickiego. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku.

 

 

Szczegóły

Data:
26 sierpnia, 2023
Godzina:
17:00:23:30
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Błonia Nadwiślańskie

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: