Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Chwalbą

12 października, 2023 @ 17:00
Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

12.10.2023, godz. 17.00

Wisła jest kobietą? Wisła jest królową!?

Przez wieki była świadkiem historii Polski, często bywała i nadal bywa kluczową aktorką na scenie dziejów. Pomagała tym, którzy mieszkali nad jej brzegami, ale często zabierała to co dla było nich najważniejsze. Jest rzeką kapryśną…

Czy powinniśmy antropomorfizować największą rzekę w Polsce? A może służąc nam przez wieki jako źródło pożywienia, pracy i miejsce wypoczynku zwyczajnie na to zasługuje?

Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi podczas spotkania w Muzeum Handlu Wiślanego oddziale Muzeum ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Naszym Gościem będzie profesor Andrzej Chwalba, autor pierwszej w Polsce biografii rzeki – „Wisła. Biografia rzeki”.

Zapraszamy 12 października o godzinie 17.00 do Muzeum Handlu Wiślanego, ul. Spichrzowa 33-35. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

Prof. Andrzej Chwalba: historyk, znany popularyzator historii, profesor, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego. Specjalizuje się w głównie w historii Polski i powszechnej XIX i XX wieku, dziejach Krakowa oraz historii obu wojen światowych.

wstęp wolny

Szczegóły

Data:
12 października, 2023
Godzina:
17:00
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Muzeum Handlu Wiślanego

Organizator

Gmach Główny Muzeum

UDOSTĘPNIJ WYDARZENIE: