Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Rekreacja MORiW

Plaża Miejska nad Jeziorem Tarpno

Zapraszamy na strzeżone kąpielisko i zrewitalizowaną plażę nad Jeziorem Tarpno. Do dyspozycji plażowiczów jest: budynek sanitarny (przebieralnie, toalety, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), pomieszczenie dla matki z dzieckiem, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, leżaków, miejsce na ognisko, boisko do piłki siatkowej. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. W sezonie wiosenno-letnim funkcjonuje punkt gastronomiczny.

Kąpielisko strzeżone czynne jest w miesiącach czerwiec – sierpień.

Wypożyczalnia sprzętu pływającego od maja do września. W pozostałych miesiącach zapraszamy na place zabaw, spacery, ogniska, wędkowanie. Obiekt dostępny jest codziennie, przez cały rok.

Istnieje możliwość organizacji biesiad przy ognisku. W sezonie letnim na plażę dojeżdża autobus miejski linii T, przed plażą znajduje się bezpłatny parking.

Plaża Miejska nad Jeziorem Tarpno
ul. Jaśminowa 38, 86-300 Grudziądz
tel. 510-708-938,
www.moriw.pl

 

Plaża Miejska nad Jeziorem Rudnickim Wielkim

Zapraszamy na strzeżone kąpielisko i piaszczystą plażę nad Jeziorem Rudnickim Wielkim. Do dyspozycji plażowiczów jest: budynek sanitarny z recepcją (przebieralnie, toalety, natryski, w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, pomieszczenie dla matki z dzieckiem), wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, kijków do nordic walking, leżaków, sprzętu sportowego, grille, ławy biesiadne, miejsce na ognisko. Dla dzieci przygotowano dwa place zabaw: jeden na plaży, drugi zlokalizowany niedaleko wypożyczalni sprzętu wodnego.

Na obiekcie znajduje się letni posterunek Policji i punkt sanitarny, istnieje możliwość zorganizowania nauki pływania. Można zorganizować imprezy przy ognisku.

Na plaży znajduje się restauracja oraz Wakacyjny Punkt Informacji Turystycznej z punktem sprzedaży pamiątek.

Kąpielisko strzeżone czynne jest w miesiącach czerwiec – sierpień.

W sezonie letnim na plażę dojeżdża autobus miejski linii R, przed plażą znajdują się parkingi – utwardzony i leśny. W sąsiedztwie plaży znajduje się sezonowa baza noclegowa Camping 134.

Plaża Miejska nad Jeziorem Rudnickim Wielkim
ul. Zaleśna 1, 86-300 Grudziądz
tel. 727-797-383,
www.moriw.pl

 

 

Park Miejski im. Piotra Janowskiego

To najstarszy park w Grudziądzu, założony w 1865 roku w samym sercu miasta. Malowniczy staw z fontanną, zróżnicowany i w dużej mierze stary drzewostan (klony, graby, magnolie i wiśnie), historyczny ogród róż, odtworzony według pierwowzoru z 1914 roku i nowoczesny, wielofunkcyjny plac zabaw to ulubione miejsce wypoczynku grudziądzan i turystów. W Parku istnieje możliwość wypożyczenia m.in. hulajnóg, rolek, sprzętu do minigolfa i gry w bulle.

Park Miejski
ul. Wigury 1, 86-300 Grudziądz
tel. 785-986-878

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„Z Archiwum Andrzeja Wajdy”
31 marca 2023
Otwarcie wystawy „Wieczna chwila. Mateusz Brzozowski. Malarstwo”
31 marca 2023
„Odlot” Teatr Współczesny Szczecin już jutro
31 marca 2023
Jarmark Wielkanocny – 1.04.2023
31 marca 2023
Wojsko w przestrzeni miast – materiały pokonferencyjne
31 marca 2023
Zatrudnimy Psychologa – Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego
30 marca 2023