Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Olimpia Grudziądz

AKTUALNOŚCI

Tenis stołowy rozgrywki VI ligi

Dnia 28.02.2023 na hali sportowej Olimpii Grudziądz odbył się mecz VI ligi pomiędzy Olimpia Unia V Grudziądz, a AZS Wątarski Włocławek. Nasi młodzi zawodnicy stoczyli bardzo zacięte pojedynki. Bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa. Goście z Włocławka pokonują naszą waleczną młodzież 8:6.  
Read More

100 Partnerów na 100-lecie Klubu Olimpia Grudziądz!

ZOSTAŃ PARTNEREM KLUBU! Dzięki przyłączeniu się do akcji z okazji 100-lecia Klubu, zostając jednym z partnerów, wspomagasz nasz Klub i przyczyniasz się do realizacji naszego celu sportowego. Wpłacając jedynie kwotę 192,30 zł brutto miesięcznie, jednak przez okres nie mniejszy niż 10 miesięcy, zostaniesz partnerem Olimpii Grudziądz. Swoją wpłatę możesz zrealizować także jednorazowo w kwocie 1923...
Read More

Prezentacja drużyny Olimpii Grudziądz odbędzie się 23 lutego.

W czwartek, 23 lutego o godzinie 18:30 w Klubie Akcent odbędzie się prezentacja drużyny Olimpii Grudziądz na nadchodzącą rundę wiosenną sezonu 2022/23. W programie m.in: Prezentacja drużyny piłkarskiej na rundę wiosenną sezonu 2022/23 Prezentacja nowej koszulki Olimpii Grudziądz na 100-lecie Klubu (jeden egzemplarz zostanie wylosowany spośród osób, które pojawią się na prezentacji) Stoisko z gadżetami...
Read More
1 2 3

POZNAJMY SIĘ

Olimpia Grudziądz Spółka Akcyjna
ul. Piłsudskiego 14
86-300 Grudziądz

Telefon:
+48 721 768 111

E-mail:
klub@olimpiagrudziadz.com

KILKA SŁÓW O NAS…

OLIMPIA GRUDZIĄDZ SA korzeniami sięga roku 1923, kiedy to 30 czerwca został założony Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” Grudziądz. Klub skupiał wokół siebie wiele dyscyplin sportowych. W historii klubu, Olimpia prowadziła następujące sekcje: piłki nożnej, judo, lekkoatletyczną, tenisa stołowego, żużlową, tenisa ziemnego, koszykówki, hokeja na trawie, wioślarstwa, brydża, szachów i żeglarstwa. Cztery pierwsze prowadzone są przez Klub do dzisiaj. Klub ma bogate tradycje sportowe. Jej najwybitniejszym wychowankiem jest mistrz olimpijski z roku 1980 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Bronisław Malinowski.

Sekcja piłki nożnej jest najstarszą sekcją działającą od początku powstania Klubu.

Główną misją OLIMPII GRUDZIĄDZ SA jest czynne uczestnictwo w propagowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców Grudziądza i okolic. Organizując sportowe imprezy masowe oraz uczestnicząc w wychowaniu fizycznym społeczeństwa, Spółka wspomaga budowanie pozytywnego wizerunku miasta Grudziądza.

W strukturach Spółki, poza drużynami seniorskimi funkcjonuje Akademia Piłkarska prowadzona w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Olimpia Grudziądz. Organizacja ta skupia ok. 400 osób – miłośników sportu i dzieci marzących o karierze piłkarskiej. Głównym celem Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz jest edukacja i wychowanie poprzez sport. Dbając o wszechstronny rozwój młodych zawodników, naukę elementów techniczno-taktycznych, motorycznych i mentalnych naszych podopiecznych, wierzymy że będą oni w stanie podjąć rywalizację na możliwie najwyższym poziomie sportowym, a wartości które im przekazujemy pozwolą sprawnie funkcjonować w społeczeństwie i dorosłym życiu.

OLIMPIA GRUDZIĄDZ czynnie uczestniczyła w utworzeniu i ma ogromny wkład w rozwój Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Olimpia Grudziądz, gdzie „Sport i edukacja zawsze muszą iść ze sobą w parze.” Uczniowie poza standardowym programem nauczania kilkanaście godzin tygodniowo spędzają na treningach pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Kadra pedagogiczna pomaga uczniom łączyć edukację na wysokim poziomie z obowiązkami sportowymi.

 

DZIECI I MŁODZIEŻ

Głównym celem Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz jest edukacja i wychowanie poprzez sport, dbając o wszechstronny rozwój młodych zawodników.  Dbając o naukę elementów techniczno-taktycznych, motorycznych i mentalnych naszych podopiecznych, wierzymy że będą oni w stanie podjąć rywalizację na możliwie najwyższym poziomie sportowym, a wartości które im przekazujemy pozwolą sprawnie funkcjonować w społeczeństwie i dorosłym życiu.

Osiągnięcia:
• Puchar Polski – Kujawsko-Pomorski ZPN – 2008/09
• 1/16 finału Pucharu Polski – 2009/10: Olimpia Grudziądz 1:2 Odra Wodzisław Śląski
• 6. miejsce w I lidze – 2013/14
• 4. miejsce w I lidze – 2014/15
• 1/32 finału Pucharu Polski – 2012/13: Olimpia Grudziądz 1:0 pd. Pogoń Szczecin
• 1/16 finału Pucharu Polski – 2012/13: Olimpia Grudziądz 2:1 pd. Lech Poznań (5-krotny Mistrz Polski)
• 1/8 finału Pucharu Polski – 2012/13: Górnik Wałbrzych 1:3 pd. Olimpia Grudziądz
• 1/4 finału Pucharu Polski – 2012/13: Olimpia Grudziądz (1:4 wyjazd, 1:2 dom) Legia Warszawa – po dwumeczu awansowała Legia
• 1/4 finału Pucharu Polski – 2021/22: Olimpia Grudziądz 1:1 pd. (k. 5:3) Wisła Kraków (15-krotny Mistrz Polski)
• 1/2 finału Pucharu Polski – 2021/22: Olimpia Grudziądz 0:3 Lech Poznań

OLIMPIA W OBIEKTYWIE