Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Biblioteka Miejska

AKTUALNOŚCI

Wyjątkowa Wystawa fotografii autorstwa Katarzyny Kujawskiej

Wyjątkowa Wystawa fotografii autorstwa Katarzyny Kujawskiej Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii i nie tylko do zobaczenia niezwykłej wystawy fotografii autorstwa Katarzyny Kujawskiej pod tytułem „Od świtu do świtu”. Wystawę można podziwiać w Filii nr 13 Biblioteki miejskiej, przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 w Grudziądz. Główną tematyką zdjęć wykonanych przez p. Katarzynę jest niezwykłe otoczenie Trójmiasta...
Read More

Ciekawy wywiad z artystką Zuzanną Menard.

Wywiad Pauliny Janikowskiej z artystką Zuzanną Menard. Zuzanna Menard jest uczennicą klasy maturalnej I LO w Grudziądzu oraz młodą artystką, która o sobie mówi: „Szukam formy dla tego, czego w pełni nie uda mi się skreślić”. Do tej pory jej twórczość można było śledzić poprzez jej Instagrama (@zuzanna_perlman), teraz część z nich możemy odnaleźć w...
Read More

Wieczorek poetycki w Bibliotece.

Wieczorek poetycki We wtorek 14.03.2023 r. w bibliotece przy ul. Mikołaja z Ryńska, odbył się Wieczorek Poetycki. Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o młodych poetach z Grudziądza, uczestników Twórczych Spotkań Przy Kawie. Byli to: Zuzanna Menard, Sandra Elwertowska, Klaudia Faffek, Zuzanna Pińczewska, Karolina Legwant oraz, nieobecny osobiście, Szymon Prus. Utwory każdego z autorów...
Read More
1 2 3

POZNAJMY SIĘ

Nasze placówki rozmieszczone są na terenie całego miasta:
Gmach Główny Biblioteki Miejskiej ul. Legionów 28
Filia nr 1 ul. Nauczycielska 19
Filia nr 3 ul. Korczaka 23
Filia nr 4 ul. Tytoniowa 1
Filia nr 7 ul. Chopina 33
Filia nr 8 ul. Łęgi 2
Filia nr 11 ul. Rydygiera 15/17
Filia nr 13 i Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych ul. Mikołaja z Ryńska 1/7
Filia nr 14 ul. Mazurska 2

Kontakt:
Telefon: 56 46 202 01
E-mail: bibl.inst@grudziadz.pl

W okresie 1-28 lutego 2023 roku obowiązują następujące godziny otwarcia filii:

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek   9:00-17:00
Czwartek, pierwsza sobota miesiąca  9:00-14:00.

Filia nr 11 przy ul. Rydygiera 15/17 czynna bez zmian: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Jest to związane z wejściem w życie Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku, nakładającej obowiązek zmniejszenia całkowitego zużycia energii o 10%.

CEL I MISJA

Misją Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu jest popularyzacja czytelnictwa, propagowanie wiedzy i kultury wśród lokalnej społeczności. Realizuje ją gromadząc i udostępniając różnego rodzaju zbiory oraz rozwijając ofertę kulturalno-edukacyjną, którą dostosowuje do zmieniających się potrzeb wszystkich grup użytkowników

Dzięki takim działaniom Biblioteka jest nie tylko nowoczesnym ośrodkiem informacji, edukacji oraz aktywności kulturalnej, ale także utrzymuje trwałą więź z czytelnikami.

Istotne dla Instytucji jest także budowanie poczucia tożsamości społeczności lokalnej, promowanie wiedzy o historii i życiu regionu poprzez pozyskiwanie do zbiorów biblioteki współczesnych i historycznych wydawnictw związanych z Grudziądzem, zwłaszcza uzupełnienie kolekcji wydawnictw Wiktora Kulerskiego. Wzmacnianiu przynależności regionalnej służy promowanie wydawnictw i twórczości lokalnych autorów poprzez organizowanie spotkań autorskich.

Książnica grudziądzka wzmacnia działania w sferze kultury poprzez współpracę z instytucjami kulturalnymi i ośrodkami edukacyjnymi miasta, m.in. z Grudziądzkim Towarzystwem Kultury, Centrum Kultury Teatr, Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej, Polskim Związkiem Niewidomych, Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Wypoczynku, Liceum Plastycznym, Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia, Zakładem Karnym nr 1, Domem Dziennego Pobytu, Warsztatami Terapii Zajęciowej, przedszkolami i szkołami.

Biblioteka digitalizuje zabytki kultury piśmienniczej pozostające w jej zbiorach i udostępnia je  w Kujawsko-Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej poszerzając tym samym e-kolekcję wydawnictw związanych z Grudziądzem i regionem.

Licząc na zyskanie nowej publiczności Biblioteka wychodzi ze swoimi działaniami poza mury placówek bibliotecznych i część wydarzeń przeprowadza w przestrzeni miejskiej.

 

 

 

 

W OBIEKTYWIE