Okres jesienno-zimowy dla wielu osób to czas zmagania się z przewlekłym zapaleniem zatok.
Ból i dyskomfort tej choroby zmusza nas do sięgania po środki przeciwbólowe,
które tak naprawdę skutkują na chwilę , środki zaradcze działają na jakiś czas,
a później choroba wraca ze zdwojoną siłą.
Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się nad przyczyną zapalenia zatok?
Według medycyny chińskiej główną przyczyną przewlekłego zapalenia zatok jest nagromadzenie wilgoci – śluzu w górnych drogach oddechowych. To nadmiar gęstej wydzieliny zalega w zatokach powodując ogromny dyskomfort i ból w okolicy czoła i skroni. Alternatywnym sposobem radzenia sobie z dolegliwościami zapalenia zatok jest stosowanie się do zaleceń, które będą niwelowały przyczynę dolegliwości, a nie tylko objawy:
Bardzo istotne będzie odpowiednie nawodnienie organizmu: ok. 30 ml na kg wagi ciała, nie wliczając do tego bilansu kawy, mocnej herbaty, kolorowych napoi.
Wskazana jest eliminacja produktów śluzotwórczych: mleko krowie i produkty mleczne, cukier i słodycze, pszenica i przetwory z niej (tj. chleb, makarony), banany.
Eliminacja alkoholu, szczególnie tego na bazie drożdży
Przeciwzapalnie i rozgrzewająco na śluz będą działały buliony, zupy warzywne, a latem i wiosną świeżo wyciskane soki.
Dodawaj do potraw przeciwzapalne przyprawy, takie jak: pieprz cayenne, kurkuma, imbir, kozieradka, tymianek. Zioła będą rozgrzewać i odśluzowywać.
Stosowanie odpowiednich ziół, które są niezwykle pomocne nie tylko w zredukowaniu stanu zapalnego zatok, ale również w trwałym usunięciu przyczyny. W swojej praktyce indywidualnie dobieram receptury dla swoich pacjentów.
Niezwykle pomocne mogą okazać się również:
Ciepłe kompresy z soli, lub gorczycy przykładane
na zatoki rozluźniają wydzieliny i redukują stany zapalne.
Płukanie zatok przez irygacje nosa roztworem soli morskiej znakomicie odśluzowuje i nawilża śluzówki – dla wzmocnienia efektu antyseptycznego z dodatkiem srebra koloidalnego.
Inhalacje z gorącej wody z dodatkiem olejku eukaliptusowego, olejku z drzewa herbacianego, tymianku, lub olejku sosnowego.
Picie kompotu gruszkowego, który wzmacnia i odśluzowuje płuca.
Ssanie oleju na czczo.
Przebywanie w grocie solnej lub spacery nad morzem.
Aplikacja baniek na czoło oraz na górną część pleców.
Kompresy z gotowanych ziemniaków przykładane na czoło.
Regularne oczyszczanie oraz nawilżanie powietrza, szczególnie w sypialni.
Refleksologia, akupunktura, świecowanie(konchowanie) uszu.
W leczeniu zatok doraźnie pomaga zmniejszenie wydzielania śluzu,
natomiast długofalowo niezbędne jest wzmocnienie odporności.
Podczas indywidualnych konsultacji wnikliwie analizuję sposób odżywiania, styl życia, towarzyszące dolegliwości, wpływ drobnoustrojów patogennych tj. pasożytów, grzybów, wirusów. Wszystko po to, aby odkryć i wyeliminować przyczynę lub przyczyny wywołujące albo zaostrzające stan zapalny.
Aby trwale pozbyć się stanów zapalnych zatok, należy usunąć przyczynę powstania stanu zapalnego, która często jest nie tylko w układzie oddechowym ale również może się objawiać na poziomie innych narządów.
Dlatego ważne jest zdiagnozowanie przyczyny na podstawie wywiadu i badania biorezonansem, który w szybki sposób ułatwi sprecyzowanie odpowiedniej kuracji ziołowej.
Poprzez własne doświadczenie oraz zdobytą wiedzę pomogłam już wielu osobom, ale przede wszystkim sobie i swojej rodzinie poprawić zdrowie. Odkrywam w sobie pasję i odnoszę sukcesy na polu zwanym „zdrowie i harmonia”.
WYKSZTAŁCENIE
Poszerzam wiedzę