Już po raz kolejny ogród Biblioteki Głównej w Grudziądzu zmienił się w kino plenerowe.
Świeże powietrze, przyjemny letni wieczór, wygodne leżaki i ciekawy film to wszystko sprawiło, że oglądanie filmu było ogromną przyjemnością. Wspaniale było wyjść poza ściany dusznego kina, gdzie fotele nie zawsze są wygodne i odprężyć się na łonie natury. Choć film nie należał lekkich to był niezwykle inspirująćy.
Film o historii życia Paula Coelho , jest niezwykłą opowieścią o buntowniczym nastolatku nierozumianym przez dorosłych, który od zawsze wiedział, że chce być pisarzem i pomimo braku wsparcia dopiął swego. Dziś jest znanym na całym świecie pisarzem, którego książki zostały przetłumaczone na ponad 80 języków, a sprzedane w ponad 160 milionów egzemplarzach.
Wspomniany film to „Paulo Coelho. Niesamowita historia” w reżyserii Daniela Augusto. W główną rolę wcielił się Júlio Andrade – wielokrotnie nagradzany brazylijski aktor. Doskonale oddał on charakter postaci. Jej głębie i złożoność. W filmie możemy zobaczyć nie tylko sukcesy Coelho, ale i trudności, jakie napotykał, takie jak przymusowe pobyty w szpitalach psychiatrycznych, walkę z władzą, czy trudną relację z ojcem. Jest to historia o chłopaku, który miał marzenie, w które wierzył całym sercem, i całe to serce w realizacje tego marzenia wkładał, a ponieważ“ kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu” udało mu się to marzenie spełnić i to w wielkim stylu. W filmie widzimy jego drogę do momentu wydania pierwszej książki.
Jako nastolatka wielokrotnie zaczytywałam się w książkach Paula Coelho i zapisywałam sobie z nich inspirujące cytaty. Miałam też przyjemność czytać jego biografię.. Dlatego z dużym sentymentem I zaciekawieniem zanurzyłam się na nowo w tym inspirującym, choć niełatwym świecie. Film zachęca do przemyśleń na temat drogi życiowej, zastanowienia się dokąd chciałem dojść, gdy byłem młody i czy tam właśnie doszedłem. Co zaprowadziło minie tu, gdzie jestem?
Na koniec warto wspomnieć, że Kino Plenerowe odbyło się dzięki środkom z Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jeśli takie inicjatywy wam się podobają i chcecie ich więcej w naszym mieście zachęcam do oddania głosu na projekt
” Cztery pory kultury- edycja druga” lub na inny wybrany projekt zgłoszony do akcji Grudziądzki Budżet Obywatelski, głosować będzie można już od 02.09.2024 do 20.09.2024 więcej informacji na stronie https://grudziadz.obywatelski.org
Autor: Magdalena Brzezicka