Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Pięciu grudziądzkich artystów otrzymało stypendia Miasta Grudziądza w dziedzinie kultury i sztuki na drugie półrocze 2024. Wsparcie uzyskały 4 projekty muzyczne oraz  1 plastyczny.

 

Miejskie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego twórcom mieszkającym w Grudziądzu. Wsparcie projektów lokalnych ma motywować ich do podejmowania wyzwań w działalności artystycznej oraz pomaga realizować autorskie projekty w sferze kultury.

 

Komisja stypendialna złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych Komisji Kultury oraz przedstawicieli Wydziału Kultury i Sportu pozytywnie oceniła 5 złożonych wniosków i postanowiła wesprzeć stypendiami następujące projekty: wokalistek Izabeli Zajechowskiej, Agnieszki Seweryniak i Darii Dunajskiej, pianistki Aleksandry Kozłowskiej, oraz artysty plastyka Michała Burzyńskiego.

 

Izabela Zajechowska – wokalistka, stypendium (3.500 zł) przeznaczy na doskonalenie umiejętności wokalnych z profesjonalnym instruktorem oraz udział w warsztatach wokalnych.

 

Agnieszka Seweryniak– wielokrotnie nagradzana, utalentowana wokalistka, z przyznanego stypendium (kwota 4.500 zł), nagra płytę z 10 utworami, pozostała kwota stypendium posłuży do opłacenia akredytacji w konkursach wokalnych i festiwalach.

 

Daria Dunajska – wokalistka zespołu „Poezja Wysokiej Próby”, której przyznane stypendium (kwota 6.400 zł) pozwoli na nagranie materiału instrumentalnego oraz wokalnego w studio do debiutanckiej płyty zespołu.

 

Aleksandra Kozłowska – przyznane w wysokości 4.000 zł stypendium pozwoli młodej pianistce doskonalić umiejętności podczas XIII Ogólnopolskich Warsztatach Pianistycznych w Łańcucie.

 

 

Michał Burzyński – artysta plastyk, stypendium (4.800 zł) przeznaczy na realizację wystawy obejmującej 7 obrazów i 1 rzeźbę wraz z warstwą dźwiękową, której wernisaż planowany jest na grudzień 2024 r. w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi.

 

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku. Dotychczas 91 razy udzielono tej formy wsparcia artystom i ludziom kultury. Na rok 2024 w budżecie miasta zarezerwowano na ten cel kwotę 50.000 zł, do dyspozycji Komisji na II półrocze 2024 r. pozostała kwota 22.700 zł, która została w całości rozdysponowana.

Zachęcamy utalentowanych i pełnych pasji grudziądzan do składania wniosków na realizację pomysłów w dziedzinie kultury i sztuki. Kolejne wnioski o stypendia można będzie składać do 30 listopada 2024 r. Szczegółowe warunki, tryb przyznawania i pozbawiania zostały określone w Uchwale Nr XXII/11/12 Rady Miejskiej Grudziądza z 22 lutego 2012 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania i pozbawiania stypendium w dziedzinie kultury i sztuki.

Link do wniosku: https://grudziadz.pl/uploads/files/stypendia_artystyczne_wniosek_1.pdf

Link do uchwały: http://bip.grudziadz.pl/strony/6007.dhtml

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024