Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

To już tradycja, że wakacje w Grudziądzu rozpoczynają się na biegowo.

Zarówno dzieci jak i dorośli w pierwszą sobotę wakacji ścigają się, dzieci na plaży i w lesie, a dorośli wokół jeziora Rudnickiego Wielkiego, aby z radością i uśmiechem przekroczyć metę. No z tym uśmiechem to czasami bywa różnie, ale o tym za chwilkę. A mowa oczywiście o Biegu 3 Plaż, który odbył się już po raz 11-ty. Trasa wiodła jak co roku, bo to też tradycja, dookoła jeziora, po drodze wbiegając na chwilkę na Rancho, mijając ośrodek Delfin. Dalej w stronę osiedla Mniszek i znowu mijając kolejna plażę tzw. „dziką plażę”, po czym leśnymi duktami wbiegając na metę … a meta to ogrom piasku, czyli plaża po której nie każdy wbiega z uśmiechem. To chyba najcięższy odcinek biegu, którego sporo biegaczy się „boi”. Ciężko jest biegać po piasku, nogi same się rozjeżdżają na boki, ale zawodnicy dzielnie i z uporem podążali do mety. I wreszcie ten wspomniany uśmiech pojawia się na twarzach zawodników kiedy można już wyłączyć zegarki biegowe, odebrać medal i stwierdzić: „ jestem dumny/a, dałem/am radę„. Niekiedy te ostatnie metry to walka z samym sobą. W dniu biegu pogoda nie była łaskawa dla biegaczy. Rano deszcz, burza i obawy, czy bieg się odbędzie. Ale jak to ?? Rozpoczęcie wakacji bez Biegu 3 Plaż?? Niemożliwe !!! Deszcz przestał padać, grzmoty ucichły więc wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Na starcie stanęło 290 zawodników. Do pokonania mieli niecałe 7 km. Powietrze było dość ciężkie i zrobiło się strasznie duszno, a to nie jest wymarzona pogoda do ścigania się na zawodach. Jednak wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety, odebrali piękny kolorowy medal i udali się na kiełbaskę i loda. Plaża Miejska to wymarzone miejsce na finisz biegu. Można odpocząć na plaży, schłodzić się w jeziorze i zrelaksować po wysiłku.

Zwycięzcami zostali :
Kategoria Open mężczyzn:
1. Paweł Mazur 23:27;
2. Eliasz Woźniak 24:39;
3. Mateusz Goleniewski 24:45

Kategoria Open kobiet:
1. Arleta Meloch 27:52;
2. Natalia Mogiłko 28:52;
3. Monika Nakonieczna 29:34

Przed biegiem dorosłych nasze pociechy również mogły się trochę pościagać, po czym finiszować na dorosłej mecie oraz otrzymać dorosły medal. Niesamowitą radość widać było na twarzach dzieci, kiedy dumnie nosiły medal taki sam jak tata czy mama, a nawet dziadek czy babcia. Tu nie ważne jest czy dziecko wbiegnie samo na metę, czy z rodzicem. Tu wszyscy są zwycięzcami. Nawet dzieciom nie było łatwo wbiegać po piaszczystej plaży na metę. Ale Bieg 3 Plaż ma to do siebie, że meta zawsze jest na plaży i to wyróżnia go spośród wszystkich grudziądzkich biegów. Dzieci biegały na 4 dystansach: 200 m, 400 m, 600m i 1000 m.

Niespodzianką obecnej edycji była nagroda dla 200tnej osoby wbiegającej na metę. Nagrodę ufundował Prezydent Miasta Grudziądza Maciej Glamowski, a był nim rower. Gratulujemy pani Alanie Alipowej, bo to Ona była tą szczęśliwą dwusetną osobą na mecie.
Impreza odbywała się w cyklu Amatorskiej Ligi Biegowej Powiatu Grudziądzkiego. Organizatorem był Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

Obszerniejsza relacja fotograficzna znajduje się na portalu Facebook na naszym fanpage: Grudziądz Miasto Otwarte, do której serdecznie zapraszam.

Grudziądz Miasto Otwarte – jesteśmy dla Was. Razem tworzymy portal o naszym pięknym mieście. Zapraszam do subskrypcji kalendarza Co? Gdzie? Kiedy?

Magdalena Hausman

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024