Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Jesteś piękna i wartościowa, zaopiekuj się sobą

Największe modowe show w Grudziądzu już za nami, odbyło się 21 czerwca 2024 r. w Hotelu Rudnik. Ta impreza charytatywna miała na celu zebranie funduszy dla grudziądzkich Amazonek. Była też finałem konkursu Metamorfoza IV Odkryjemy Twoje Piękno edycja 2024 organizowanego przez Studio Modelowania Sylwetki Joanna w Mokrem. Nie zabrakło miejsca dla promocji profilaktyki onkologicznej, w formie bezpłatnych porad udzielanych przez lekarki i personel Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Na początku był konkurs „Metamorfoza”, którego zwyciężczyni uczestniczy w zajęciach z zespołem ludzi, dzięki którym może zmienić swój wygląd, styl życia i znów poczuć się piękną. Duży nacisk kładzie się tu na samorozwój, pracę ze sobą i motywacje, która powinna przynosić trwałe efekty. Pomysłodawczynią konkursu jest Joanna Kapusta, a wsparcia udzielają jej: psycholog – Karina Milan-Szymańska; Studio Urody Dafne, Klinika Stomatologiczna Wieczorek, butik „By o la la” – Grudziądz oraz deweloper STULSZ; . W tym roku laureatką została Dominika Mickiewicz. Suknie na finał Metamorfozy IV zaprojektowali dla zwyciężczyni młodzi uczniowie Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej na kierunku „Technik przemysłu mody”: Zuza Rak, Jakub Szymański, Amelia Berberlicka i Michalina Radacka.

Metamorfoza pokazuje, że piękno jest w każdej z kobiet, ale jego odkrycie wymaga pracy na wielu poziomach. Zadbać trzeba nie tylko o jakże ważny wygląd, ale także dietę, zdrowie fizyczne i psychiczne. Pewność siebie, witalność i wygląd wymagają wsparcia fachowców. Wiedzą o tym Grudziądzkie Amazonki – kobiety, które stoczyły walkę o życie, a teraz pomagają innym, zmagającym się z chorobą nowotworową, szczególnie rakiem piersi. Prawidłowa profilaktyka tego schorzenia może uratować życie i wygląd kobiety. Na Fashion Show mówiło o tym wiele osób. To wydarzenie zorganizowano właśnie w tym celu.

Zdrowie i dobre samopoczucie idą w parze z ładnym wyglądem, a cóż nie ozdabia nas lepiej, niż modne ubranie? Tak oto w Grudziądzu pojawili się projektanci wielkiej klasy: Dr Paweł Węgrzyn, Paweł Iwo Piekarski, Magdalena Wilk-Dryło, Wioletta Podsiadlik, Monika Szymikowska, Martyna Polakowska i Joanna Domańska. Ich ubrania prezentowały piękne modelki i przystojni modele, w tym nasze Amazonki, które na równi z profesjonalistami występowały na wybiegu.

Impreza wzbogacona była o występy artystyczne: na skrzypcach zagrała dla nas Martyna Waszczuk a piosenki zaśpiewali Aleksandra Januszewska i Wiktor Rutyna z Grudziądza. Melodię i rytm utworom nadawał DJ Nico, którego miksy towarzyszyły całemu pokazowi. Gośćmi Specjalnymi byli: tancerka, choreografka i aktorka Krystyna Mazurówna oraz Babka i Suchar, czyli „Kokardeczka” – charyzmatyczne rodzeństwo, które w mediach społecznościowych ma rzeszę fanów.

Show poprowadzili fotomodelka i dziennikarka Dorota Gardias oraz znany i lubiany publicysta Przemysław Talkowski. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli władz: Prezydenta Grudziądza – Pana Macieja Glamowskiego z małżonką oraz Wiceprezydent – Pani Róży Lewandowskiej, a także radnych. Obecne było też liczne grono naszych przedsiębiorców – sponsorów tego wydarzenia.

Było to wspaniałe wydarzenie pokazujące potencjał naszego miasta. Wielu projektantów na pokazie to uczniowie i absolwenci naszych szkół. Organizatorzy i sponsorzy wydarzenia to nasi przedsiębiorcy. Modelki to nasze Amazonki. Jeden z prowadzących, czyli Przemysław Talkowski to Grudziądzanin. Ważne jest też przesłanie, czyli promocja profilaktyki onkologicznej i wsparcie dla Amazonek.

Ideały Metamorfozy wymyślonej przez Joannę Kapustę weszły na wyższy poziom. My także zachęcamy panie i panów do profilaktyki prozdrowotnej, do korzystania ze wsparcia specjalistów od zdrowia fizycznego i psychicznego, diety i wyglądu. Nic nie podnosi tak wiary w siebie, jak zdrowa i uśmiechnięta postać, którą widzimy w lustrze. Mamy nadzieję, że nasza fotorelacja będzie też inspiracją do eksperymentów modowych.

Portal www.grudziadzmiastootwarte.pl zawsze wspiera działania sprzyjające zdrowiu, dobremu samopoczuciu, kreatywności i samorozwojowi mieszkańców Grudziądza i okolic.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024