Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Plener Malarzy w Grudziądzu – Pracownia Pani Klary Stolp

 

Jarmark Spichrzowy w Grudziądzu 2024 przyniósł wiele niezapomnianych wydarzeń, a jednym z wielu, które towarzyszyły nam w sobotę był Plener malarski uczestników i sympatyków pracowni autorskiej Pani Klary Stolp. Wydarzenie, które zakończyło się wspaniałą wystawą prac, zgromadziło licznych miłośników sztuki i stworzyło wyjątkową okazję do spotkania z prezydentem miasta, Panem Maciejem Glamowskim.

Plener malarski był niezwykłą okazją dla uczestników i sympatyków pracowni Klary Stolp, by zanurzyć się w twórczym procesie i uchwycić piękno Grudziądza na płótnie. Artystka Klara Stolp, znana z wyjątkowego podejścia do sztuki i inspirujących warsztatów, prowadziła uczestników przez cały proces twórczy, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Warto tu na chwilę się zatrzymać i poznać bliżej tą niezwykła postać Pani Kllary Stolp.

Klara Stolp: Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy i Studium Nauczycielskiego w Warszawie. Zadebiutowała  w 1975 roku wystawą indywidualną w Grudziądzu i do tej pory bardzo aktywnie uczestniczy w działaniach artystycznych jak: plenery międzynarodowe, ogólnopolskie, wystawy i inne spotkania twórcze. Uprawia malarstwo sztalugowe , rysunek, pastele , akwarelę. Ilustruje tomiki poetyckie oraz prozę. Lubi  współpracować z ludźmi, którzy widzą świat poprzez wrażliwość artystyczną oraz wnoszą do jej  życia coś interesującego. Prowadzi Plastyczną Pracownię Autorską. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Warszawie (1991) oraz Związku Polskich Artystów Plastyków (1998). Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w kraju i poza jego granicami (Szwecja, Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia, Rosja, Litwa, Niemcy i Stany Zjednoczone). Otrzymała również liczne nagrody w konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

Efektem kilkugodzinnego pleneru była wystawa, na której zaprezentowano powstałe dzieła. Mieszkańcy Grudziądza oraz goście jarmarku mogli podziwiać różnorodne interpretacje miejskich krajobrazów, zabytków i codziennych scenek uchwyconych przez artystów. Każde z prezentowanych dzieł było wyjątkowe, pełne emocji i osobistych refleksji twórców.

 

Wydarzenie to nie tylko promowało lokalną sztukę, ale także budowało poczucie wspólnoty i wzajemnego wsparcia. Uczestnicy pleneru i widzowie wystawy mieli okazję do wymiany doświadczeń, rozmów o sztuce i nawiązania nowych znajomości. Atmosfera była pełna pozytywnych emocji, kreatywnej energii i radości z tworzenia.Przecież nie codziennie możemy oglądać tak wspaniałą grupę młodych artystów tworzących, tak wspaniałe dzieła pod okiem wybitnej osoby, jaką niewątpliwie jest Pani Klara.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu Grudziądz Miasto Otwarte, gdzie znajdziecie najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, relacje i galerie zdjęć. Sprawdźcie kalendarium Co? Gdzie? Kiedy?, aby nie przegapić żadnego interesującego wydarzenia w naszym mieście. Grudziądz to miasto pełne życia i kultury – bądźcie z nami na bieżąco!

Plener malarski i wystawa prac uczestników pracowni Klary Stolp były wspaniałym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Dziękujemy artystom, organizatorom i widzom za stworzenie tego magicznego spotkania ze sztuką. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!

Autor: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

 

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024