Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Praktyki zawodowe w Ostravie realizowane przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego zakończone sukcesem!

W Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego trwa projekt pn. „MIĘDZYNARODOWE DOŚWIADCZENIE KLUCZEM DO SUKCESU” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000079884, który realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
Projekt skierowany był do uczniów z klas II i III z kierunków technik architektury krajobrazu, technik reklamy, a także technik weterynarii. Po procesie rekrutacji do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostało 16. uczniów w obrębie ww. kierunków kształcenia. W ramach niniejszego przedsięwzięcia każdy z uczestników wziął udział w zajęciach dodatkowych z zakresu:
• języka angielskiego, na których uczniowie utrwalali komunikację w życiu codziennym oraz słownictwo branżowe niezbędne do odbycia stażu,
• warsztatów pedagogicznych z zakresu przygotowania uczestników/uczestniczek do udziału w zagranicznych mobilnościach, a w związku z tym zmierzające do poprawy umiejętności radzenia sobie ze stresem i z rozłąką, pracy w zespole, komunikacji interpersonalnej, asertywności, rozpoznawania uczuć, tolerancji, integracji w grupie,
• zajęć kulturowych, na których uczestnicy poznali podstawowe słownictwo w języku czeskim, zostały przybliżone informacje o regionie i kuchni czeskiej.
Uczniowie odbyli 4. tygodniowe praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach i gospodarstwach u naszych sąsiadów:
 Technické Služby Hlučín; Technické Služby Moravská Ostrava a Přívoz – Technik architektury krajobrazu
 Mušketýr; JK Baník – Technik weterynarii
 Zeman Art; Pulary – Technik reklamy
Uczestnicy projektu podczas realizowania praktyk osiągnęli określone efekty uczenia się, zgodne z danym kierunkiem kształcenia. Pobyt za granicą przede wszystkim umożliwił uczniom naszej szkoły poznanie kultury czeskiej, kuchni, zwyczajów i życia codziennego.
Pobyt w Ostravie uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego wykorzystali
w pełni, również w zakresie kulturowym! Zwiedzili Brno, Pragę, Ostravę wraz z jej tajemnicami,
m. in. zabytkowe piece, uroczą starówkę, zoo i motylarium, które urzekło wszystkich. Poziom adrenaliny wzrósł podczas zabaw w wesołym miasteczku! Nie bez przyczyny, warto pamiętać, że podróże kształcą!!! Mamy nadzieję, że to nie ostatnie praktyki zawodowe realizowane za granicą!

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024