Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

W niedzielę, 16 czerwca odbyło się niesamowite wydarzenie – Triathlon Grudziądz La Rive.

Zawody były jednym z elementów Jarmarku Spichrzowego. Była to już 3 edycja.

Ponad 400 zawodników z żelaza zmagało się na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 IronMan.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody atmosfera tego dnia była niesamowita, a wolę walki było czuć w powietrzu i na wodzie. Ambasadorem tegorocznych zawodów był Jakub Wesołowski, znany aktor, któremu sport nie jest obcy.
Zmagania zawodników można było oglądać w Dzień Dobry TVN, a niespodzianką był lubiany przez wszystkich prezenter Tomasz Zubilewicz, który zapowiadał tego dnia pogodę właśnie z naszego miasta, z plaży miejskiej nad Jeziorem Wielkim Rudnickim.

Zawody ściągnęły do Grudziądza elitę ze świata triathlonu, byli między innymi: Mistrz Polski Piotr Ławicki, Paweł Mazur, Sandra Kopiczko. Jedną z zawodniczek biorących udział była mistrzyni świata w IronMan Joanna Sołtysiak, która powiedziała „pogoda jest bardzo dobra, aby osiągać szybkie wyniki. Warto skupić się na wyścigu, a nie na pogodzie”. Zapytana przez pana Tomasza Zubilewicza od czego powinno się zacząć, aby wziąć udział w triathlonie, pani Joanna odpowiedziała „należy znaleźć trenera pływania i zacząć od tego, aby czuć się bezpiecznie w wodzie. Później trzeba kupić rower i kask, bo bezpieczeństwo jest bardzo ważne. No i bieganie też ważne”.

Dystans 1/8 IM: pływanie 475 m; rower 22,5 km; bieg: 5,275 km
Dystans 1/4 IM: pływanie 950 m; rower: 45 km; bieg: 10,5 km.

Start etapu pływackiego rozpoczynał się na plaży miejskiej. Strefa zmian usytuowana była na parkingu, tuż przed plażą. Trasa kolarska prowadziła ul. Południową, wzdłuż trasy średnicowej. Etap biegowy to wybieg ze strefy zmian, dalej bieg leśną ścieżką wzdłuż „Dzikiej Plaży”, aż do ogródków działkowych na ul. Malczewskiego, gdzie była nawrotka.

To było prawdzie święto sportowe. Pomimo padającego co jakiś czas deszczu, atmosfera była gorąca, a sama rywalizacja niesamowita. Spora część zawodników przyjechała spoza Grudziądza, a nawet i z całej Polski. Opinie zawodników były pozytywne. Organizator La Rive Grudziądz i MORiW zapowiedzieli, że za rok będzie kolejna edycja, także jest czas aby zacząć przygotowania do zawodów.

Na portalach społecznościowych można przeczytać  wpisy uczestników: „nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale uwierz mi, że było warto”.

„Triathlon Grudziądz La Rive ukończyłam na ostatnim miejscu z czasem 4 godziny, zatem z 30-to minutowym zapasem. Jak zwykle emocje, emocje, emocje. Uwielbiam takie wyzwania! Zawsze walczę tylko sama ze sobą, ze swoimi słabościami, ograniczeniami i możliwościami. Czuję wtedy, że … jeszcze mogę. Zatem nie poddajemy się. Jeszcze nie teraz”- to słowa Małgorzaty Brac – Walczyk, zwyciężczyni dystansu 1/4 IM w klasyfikacji wiekowej kobiet K5.

Osoby, które nie czują się dobrze w którejś z dyscyplin, mogły wziąć udział w sztafecie 3 osobowej, która polegała na tym, że jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

Zwycięzcy dystansu 1/4 IronMan:
1. Piotr Ławicki: 1:54:33
2. Wojciech Kopyciński: 1:54:50
3. Filip Szymonik: 1:55:23.

Zwycięzcy dystansu 1/8 IronMan:
1. Igor Siódmak: 00:59:05
2. Wiktor Zasada: 00:59:25
3. Paweł Najmowicz: 01:01:21.

Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Grudziądza Maciej Glamowski, a sponsorem głównym był La Rive Polska, który dla zwycięzców ufundował spore nagrody pieniężne.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom, bo kto raz spróbował zawodów w triathlonie, ten wie, że przygotowania do tego typu zawodów wymagają nie lada poświęcenia i ogromnej wytrwałości.

Zapraszam do krótkiej fotograficznej relacji z wydarzenia. Zajrzyjcie także na nasz profil na Facebooku, gdzie znajdziecie obszerniejszy album ze zdjęciami.

Aby nie przegapić wydarzeń w Grudziądzu śledźcie portal Grudziądz Miasto Otwarte – Co? Gdzie? Kiedy?

Autor: Magdalena Hausman

 

MAGDALENA HAUSMAN

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024