Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Wystawa obrazów grudziądzkich malarzy w Bibliotece Miejskiej

Wystawa obrazów grudziądzkich malarzy w Bibliotece Miejskiej

W przededniu rozpoczęcia świętowania 733. urodzin Grudziądza w Bibliotece Miejskiej przy ul. Legionów odbył się wernisaż wystawy, prezentującej obrazy wykonane przez grudziądzkich malarzy.

Zdecydowanie warta chwili uwagi propozycja będzie dostępna dla odwiedzających przez najbliższy miesiąc.

Wystawa prezentuje obrazy wykonane przez grudziądzkich artystów w różnym formacie, technice i o różnorakiej tematyce – od dzieł przedstawiających rośliny i zwierzęta, po te ukazujące krajobrazy i architekturę. Obrazy autorstwa Elżbiety Szmit-Laskowskiej, Anny Bator, Urszuli Zardzewskiej-Zielińskiej, Jolanty Lettke, Marii Boguskiej, Bożeny Kowalskiej i Janusza Szczepańskiego potrafią nie tylko przyciągnąć wzrok oglądającego, lecz również skłonić do chwili refleksji i uruchomienia wyobraźni. Na dostępnych poniżej zdjęciach prezentujemy jedynie część prac – każda z nich jest bowiem godna zobaczenia na własne oczy.

O oprawę muzyczną wernisażu zadbali Lena Laskowska (wokal), Dariusz Laskowski (gitara) oraz Piotr Pie Tia Cejmer (cajon). Zgromadzeni mieli okazję usłyszeć popularne przeboje radiowe, takie jak m.in. “Skrzydlate ręce”, “Lemon Tree”, “Rolling in the Deep” czy “Hit the Road Jack”. Nie zabrakło również recytacji wiersza Adama Mickiewicza pt. “Świteź”, co dopełniło kulturalne popołudnie w bibliotece.

Wystawa otwarta jest dla wszystkich chętnych bezpłatnie przez najbliższy miesiąc (do 15 lipca) w godzinach otwarcia Biblioteki Miejskiej, przy ul. Legionów 28. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin – warto!

Artykuł i zdjęcia: Choderny Gracjan

Choderny Gracjan

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024