Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

„Światłoczuła przygoda” uczniów TEB – fotorelacja z wystawy w Bibliotece nr 13

Młodość rozkwitająca fotografią

W gościnnych progach Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu, po raz kolejny swoje prace zaprezentowali uczniowie kierunków fotograficznych TEB Edukacja.

Trzeba przyznać, że zdjęcia zaprezentowane na wystawie są wysokiej klasy. Młodzi uczniowie w swych twórczych poszukiwaniach nie zamykają się tylko w eksperymentach technicznych czy stylistycznych, wiele zdjęć intryguje tematem i treścią. Przykuwają uwagę nie tylko doskonałością wykonania, ale także historią wplecioną w kadr. Wielka w tym zasługa ich nauczyciela – artysty, fotografika – Kuby Stajszczaka oraz dobrze wyposażonej szkolnej pracowni fotograficznej.

Jak przystało na zbiorową wystawę, nie można wyróżnić dominującej tematyki czy trendu. Jest sporo stylizowanej fotografii produktowej, są intrygujące portrety, mamy też kilka wysoce artystycznych ujęć malarskich, z nieożywioną naturą włącznie. Wszystkie one robią ogromne wrażenie. Chciałoby się obejrzeć więcej tych prac, tak intrygujące są pojedyncze przykłady. Wydaje się, że w murach TEB wyrasta nam nowe, kreatywne pokolenie grudziądzkich fotografików, o których na pewno jeszcze usłyszymy.

Wystawa pt. „Światłoczuła przygoda” prezentowana będzie do 28 czerwca w Bibliotece przy ul. Mikołaja z Ryńska 1-7, zapraszamy serdecznie, naprawdę warto zagłębić się w światy tych młodych twórców.

Z wielką przyjemnością śledzimy na portalu www.grudziądzmiastootwarte.pl rozwój naszych młodych artystów. Zachęcamy do zaglądania na nasze strony.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024