Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Startujemy w czwartek, rozstrzygnięciem konkursu Grudziadz Foto, a od piątku polecam koncerty plenerowe zaplanowane w ramach Jarmarku Spichrzowego :). zapowiada się bardzo ciekawie:

13 czerwca Teatr  – Grudziądz Foto 2024
– rozstrzygniecie konkursu i wystawa pokonkursowa
godz. 18.00    wstęp bezpłatny

Niezmiennie polecamy część koncertową na Błoniach Nadwiślańskich.

Piątek 14 czerwca – godz. 18.00
Gwiazda wieczoru – DAWID KWIATKOWSKI
support: Cosmos & Lanbery

Dawid Kwiatkowski  – wokalista, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym krążka „Dawid Kwiatkowski”, który na dobre ugruntował pozycję Artysty na muzycznej scenie. Płyta ta pokryła się platyną za sprzedaż blisko 40 tysięcy egzemplarzy. Poszczególne single z tej płyty stały się najpopularniejszymi przebojami minionych dwóch lat, docierając kilkukrotnie na szczyt notowania polskiego Airplay’a. Laureat Europejskiej Narody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Awards, laureat Telekamery, a także Bursztynowego Słowika, najbardziej prestiżowej narody muzycznej w Polsce, którą otrzymał na festiwalu w Sopocie za hit „Bez Ciebie”. Piosenka ta – głosami słuchaczy radia RMF FM – została wybrana na przebój roku 2021. Dawid Kwiatkowski był też jurorem najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego „The Voice Kids”. Rok 2023 był zwieńczeniem 10-letniej działalności muzycznej Dawida. Jeszcze przed rozpoczęciem najbardziej intensywnego czasu koncertowego w karierze, Artysta wydał utwór „Cafe de Paris”, który w błyskawicznym tempie zdobył szczyty list przebojów i równie szybko przekroczył próg 15 milionów odsłon w streamingu. Po odegraniu prawie 100 koncertów w ciągu roku, Dawid wydał kolejny singiel – „Taki jak ty”, a w styczniu 2024 roku powrócił z długo wyczekiwaną płytą „Pop Romantyk”, która po debiucie obejmuje 2. miejsce na liście najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Wraz z płytą pojawił się singiel „Co zostało mi”.

Lanberry – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, zakochana w muzyce popowej, odważnie eksperymentująca z różnymi brzmieniami pokazując jak szerokim i jakościowym gatunkiem może być muzyka popowa. Zadebiutowała w 2017 roku albumem zatytułowanym po prostu Lanberry. Kolejna płyta artystki,pt. miXtura, ukazała się w listopadzie 2018 roku, a rok 2020 przyniósł album,zatytułowany Co gryzie Panią L?, który został uznany za najlepszą popową płytę roku (według portalu onet.pl). Czwartą płytą zatytułowaną Obecna Lanberry odsłoniła swoją rockową duszę i zaproponowała mocniejszą wersję swojej twórczości.

Lanberry od chwili debiutu szturmem podbija listy przebojów stacji radiowych, zdobywając prestiżowe wyróżnienia Złotych i Platynowych Płyt. Jej utwór Gotowi na wszystko,przygotowany wspólnie z Piotrem Kupichą, był w pierwszym półroczu 2018 roku najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych. Do szerszego grona publiczności trafiła za sprawą singli Podpalimy świat oraz Piątek, który wspiął się na 7. miejsce ogólnopolskiej listy Airplay Chart. Kolejne single umacniały jej pozycję na listach przebojów: Ostatni most był najczęściej granym polskim utworem w stacjach radiowych, a teledysk do niego–najchętniej oglądanym polskim klipem na Vevo i YouTubie

We wrześniu roku 2022 Lanberry rozpoczęła kolejny etap swojej kariery –zadebiutowała jako trenerka muzyczna w telewizyjnym show „The Voice of Poland”,podbijając serca fanów i uczestników programu profesjonalizmem, wiedzą muzyczną i wyczuciem rynku.
Lanberry to artystka, która stale się rozwija, konsekwentnie budując swoją pozycję na rynku, i zachwyca w kolejnych, często zaskakujących odsłonach. My już nie możemy się doczekać,co będzie dalej!

W 2023 roku COSMOS zasłynął utworem DROGA PANI, ALE PANI PACHNIE. Skrajne temperamenty Mateusza i Karola znalazły płaszczyznę porozumienia w muzyce będącej intrygującą hybrydą alternatywnego popu i elektroniki. Jako cosmos, duet artystów z łatwością łączy romantyczno-nostalgiczne brzmienie gitary z ciepłymi, rozmywającymi się w tle dźwiękami syntezatorów. Jeśli dodamy emocjonalny, storytellingowy songwriting otrzymujemy przepis na projekt mogący trafić w gusta naprawdę szerokiej publiczności.

Sobota 15 czerwca – godz. 17.00
Gwiazda wieczoru – URSZULA
support: laureaci GAPA 2024 & Paulina Mówka & The Heartbreakers & Arek Kłusowski

Nietuzinkowa, wyraźna, nie do zdarcia – URSZULA
Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop, od 35 lat na scenie. Zachwyca nadzwyczaj unikalną barwą głosu, brakiem gwiazdorzenia, ekspresją i siłą na koncertach, naturalnością.  Na drodze długoletniej kariery wykreowała mega przeboje, o jakich marzy każdy artysta, lecz nie każdemu udaje się to marzenie spełnić – przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, multipokoleniową publiczność. Oczytana, mądra kobieta, ikona polskiej wokalizy, z talentem, sercem, bez ciśnienia robiąca swoje.
Urszula – muzyka i osobowość – nie do podrobienia i nie do zastąpienia.

Arek Kłusowski to pochodzący z Rzeszowa charyzmatyczny wokalista, autor tekstów i kompozytor, obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów (kontratenor) na polskiej scenie muzycznej. Od lat doceniany przez branżę i wielokrotnie zapraszany do współpracy między innymi przez takich artystów jak Kayah, Justyna Steczkowska, Mery Spolsky, Julia Wieniawa czy Doda. Wokalista napisał ponad 100 utworów, które zdobywały szczyty list przebojów i milionowe wyświetlenia w serwisach streamingowych i na YouTube. Laureat 3. miejsca w III edycji programu The Voice of Poland, ma na swoim koncie trzy albumy, które tylko na Spotify mają łącznie blisko 12 mln odtworzeń. Energiczny i energetyczny na scenie – z powodzeniem przenosi swoich odbiorców do muzycznego świata, w którym poprzez wybrane piosenki, bezpretensjonalnie opisuje rzeczywistość. Artysta poinformował niedawno o dołączeniu do Polydor Records Polska, czym jednocześnie rozpoczął nowy etap w swojej karierze zawodowej. Na huczne muzyczne otwarcie Arek wybrał najnowszy singiel „Pop i disco”. Wokalista nie ukrywa, że to dla niego bardzo ważna piosenka, kryjąca pod pozornie lekką i wesołą melodią zdecydowanie mniej optymistyczne przesłanie.

Paulina & The Heartbreakers
Zespół gra mieszankę soul, rock’n rolla, rockabilly i bluesa. Wszystko w ciekawych, nowoczesnych aranżacjach z dużą dawką radości i pozytywnej energii.
Członkowie zespołu to znani, grudziądzcy muzycy:
Paulina Mówka – wokal
Krzysztof Szuca – perkusja
Paweł Iwański – bas
Marek Habryn – gitary
Marcin Poliszczuk – harmonijka, sax
Tomasz Gust – instr. klawiszowe

Natomiast we wtorek 18 czerwca  – na Dziedzińcu Ratusza – specjalny koncert z okazji Urodzin Miasta

Projekt “Od nocy do nocy” to opowieść o wrażliwości Joanny Aleksandrowicz, o tym jaka muzyka inspirowała ją od najmłodszych lat. Projekt mówi o jej ideałach, o tym jak widzi świat. Każde spotkanie z publicznością jest dla niej ważne, inne, osobiste mimo tego, że repertuar koncertu jest ten sam.

Tytuł “Od nocy do nocy” odnosi się do codziennego życia Joanny: “Późnym wieczorem jestem najbardziej kreatywna, mój umysł jest wtedy wolny. Nocą wracam z koncertów, jest to mój czas kiedy wszyscy śpią a ja jestem sama ze sobą i z moimi myślami. Gdyby nie noc to nie wiem czy umiałabym marzyć i byłabym tym kim jestem” Repertuar koncertu jest głęboko przemyślany. Utwory opowiadają sceny z życia,  zdarzenia ważne, piękne a czasem trudne i niezapomniane. Mimo, że repertuar złożony jest z utworów na pozór nie mających ze sobą wiele wspólnego tworzy to spójną całość.  W repertuarze znajdują się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Vabank”, “Musical Metro” oraz cykl tang Astora Piazzolli

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka, stworzyła projekt „Od nocy do nocy” z którym wystąpiła na ponad 250 scenach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory z najsłynniejszych polskich filmów i musicali, takich jak między innymi: „Noce i dnie”, „Vabank” oraz cykl tang Astora Piazzolli. Joanna Aleksandrowicz miała okazję wystąpić podczas Festiwalu Literackiego Noblistki Olgi Tokarczuk

W grudniu 2020 roku odbyła się premiera pierwszego albumu zespołu Joanny Aleksandrowicz – płyty “Od Nocy do Nocy” w złotym wydaniu, który przenosi słuchaczy w świat nieoczywistych barw musicali i kultowych filmów.

Współpracuje z czołowymi reżyserami filmowymi, m.in. Wojciechem Smarzowskim (“Kler”, “Wesele”) i Markiem Koterskim (“Baby są jakieś inne”).

Występowała na scenach wielu teatrów w Polsce m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie.

JARMARK SPICHRZOWY – to szczególnie ważne wydarzenie dla mieszkańców Grudziądza, którzy w czerwcowy weekend hucznie celebrować będą 733. urodziny naszego miasta. Na wyjątkowość Jarmarku z pewnością wpłynie niepowtarzalny klimat, kameralność i atmosfera miasta.

Szczegóły dotyczące wydarzeń zaplanowanych w ramach jarmarku znaleźć można na stronie jarmark.grudziadz.pl.

 

 

 

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024