Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Zabiegi PFA – jedna z najnowszych metod leczenia migotania przedsionków szansą dla naszych pacjentów

Duet lekarzy kardiologów z naszego Szpitala tj. lek. Michał Szymczak oraz lek. Michał Karczewski wspólnie z prof. Serge Boveda przeprowadzili w ramach szkolenia zabiegi PFA (pulsed field ablation) w Clinique Pasteur Toulouse we Francji.

 

Prof. Boveda to jeden z prekursorów tej najnowszej metody leczenia migotania przedsionków na świecie, dlatego to duże wyróżnienie dla naszych lekarzy!

  • Co to jest metoda PFA?

To metoda, która polega na wykorzystaniu zjawiska elektroporacji w celu uzyskania trwałego I wybiórczego wyłączenia obszarów mięśnia sercowego odpowiedzialnych za powstawanie arytmii. Jest to pierwsza technika nietermalna, a więc niepowodująca zmiany temperatury tkanek serca. Dzięki temu jest wyjątkowo szybka i skuteczna.

Dobrą widomością dla naszych pacjentów jest fakt, że Kadra Oddziału Kardiologii, Kardiologii Inwazyjnej i Elektrofizjologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego planuje wprowadzić tę metodę w naszym Szpitalu! To pozwoli na skuteczniejsze i bezpieczniejsze wykonywanie procedur inwazyjnych, leczących migotanie przedsionków.

Gratulujemy naszym kardiologom zaangażowania w rozwijaniu umiejętności i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w leczeniu naszych pacjentów

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024