Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

…bo pomaganie jest dziecinnie proste!

9 czerwca odbył się VII Niebieski Bieg, bieg dla Autyzmu zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym SEZAM w Grudziądzu.
Plac przy Marinie tego dnia tętnił pozytywną energią i niesamowitymi emocjami. Nie zabrakło biegaczy i spacerowiczów. A wszystko to, aby wesprzeć Stowarzyszenie. Pogoda i frekwencja tego dnia dopisała. Spora ilość dzieci, bo prawie 300, wystartowała przed biegiem głównym na dystansie 500 metrów. Jedni się ścigali, a inni dzielnie na rękach mamy czy taty przekroczyli metę. Pierwszy do mety dobiegł Miłosz Nowacki, a z dziewczynek Marta Banaszewska, którzy otrzymali puchary upominkowe. W biegu głównym, na dystansie 3 km wystartowało ok. 200 osób. Było bieganie, spacerowanie całymi rodzinami, oraz nordic walkig. Na metę pierwszy wbiegł Bartosz Szyplewski, a pierwszą kobietą na mecie była Joanna Sobczyk. Nie zabrakło świetnej zabawy, konkursów, gier, przejażdżki kucykiem, baniek mydlanych.  Stowarzyszenie można było wesprzeć poprzez zakup słodkości oraz innych pysznych dań przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Węgrowa i Rogóźna. Dzieci bawiły się wraz z Olafem i Mini na placu Mariny, tańcowały i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Wszystkich biegaczy, tych najmłodszych jak i tych starszych do wspólnej rozgrzewki „porwała” Dorota Gacek z Zumba & Massage. O pełną sprawność mięśni biegaczy zadbała ekipa Enigma Massage, aby nie było żadnych kontuzji.

Gośćmi specjalnymi biegu byli – Polish Nordic Walking Academy:
Paul Gutowski – Trener Narodowy oraz Sędzia Klasy Międzynarodowej Nordic Walking oraz Magda Gutowska – Sędzia Międzynarodowy, Instruktor oraz Trenerka Nordic Walking.
Bębniarze z pracowni Macieja Gburczyka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej zagrzewali rytmem biegaczy na trasie.
Podczas wydarzenia zorganizowano liczne licytacje, aby wesprzeć Stowarzyszenie i uzbierać pieniądze na realizację celów. Można było wylicytować ekologiczne torby, koszulki, różnego rodzaju gadżety oraz tort ufundowany przez grupę biegową Aktywny Grudziądz. Ten piękny i kolorowy tort wykonany został przez Martę Nadolecką. Ostateczna cena za jaką został wylicytowany to kwota 850 zł. Coś niesamowitego jak potrafimy pomagać innym. To szczytny cel i pomaganie przyciąga co roku tak liczne grono biegaczy, tych małych i tych dużych. Pomaganie mamy we krwi, wystarczy tylko odrobina chęci.

Zapraszam do fotorelacji z wydarzenia również na naszym portalu na Facebook’u.

Grudziądz Miasto Otwarte to portal, który tworzymy dla Was. Tu znajdziecie wszelkie informacje na temat wydarzeń w Grudziądzu.

MAGDALENA HAUSMAN

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024