Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Z Wieżą Klimcio biegał policjant, biedronka, pokemon Pikachu i wiele innych kolorowych postaci

W sobotę odbył się już drugi bieg Klubu Małego Biegacza, z czterech zaplanowanych edycji . Tym razem odbył się on z „Wieżą Klimcio” na terenie Lasu Komunalnego. Było radośnie, wesoło, sportowo i kolorowo. A kolorowo było za sprawą cudownych strojów naszych najmłodszych milusińskich. W biegu wziął udział m.in. batman, spiderman, kotek, biedronka i pokemon Pikachu. Najmłodsi uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie bo razem z nim biegł także policjant i strażak. Był też piłkarz i sędzia piłkarski. Stroje dzieci były niesamowite i bardzo kolorowe. Fajnie, że dzieci od najmłodszych lat chcą bawić się bieganiem oraz choć na chwilkę stać się bohaterem z bajki bądź z filmu. Z edycji na edycję zainteresowanie biegiem jest coraz większe, co potwierdza spora frekwencja i szybkie ubywanie miejsc. Widać było, że bez względu na wiek, dzieci bawiły się świetnie.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. Rozgrzewkę najmłodszym grupom poprowadziły panie z Geotermii Grudziądz, a tym starszym nasz grudziądzki lekkoatleta – Karol Górny.

Na mecie na każdego uczestnika czekał kolejny do kolekcji pamiątkowy medal, poczęstunek i dyplom. Na terenie miasteczka biegowego dzieci korzystały z toru przeszkód oraz dmuchanej zjeżdżalni.
W Klubie Małego Biegacza wszyscy są zwycięzcami. Tu nie ma znaczenia, czy dziecko przebiegnie metę o własnych siłach czy na rękach mamy, taty czy babci. Tu nie ma wyróżnień. Tu jest fajna zabawa, integracja i aktywne spędzanie wolnego czasu poprzez bieganie. A wszyscy doskonale wiemy, że aktywny tryb życia … to zdrowy styl życia. I tego uczmy nasze dzieci od małego.

Gratulacje dla organizatora GKS Olimpia Grudziądz za kolejny, świetnie zorganizowany bieg. Brawa dla wolontariuszy, bo ich pomoc jest niezawodna. Jednak największe gratulacje należą się dzieciom, bo to one tego dnia były bohaterami, dzielnie i z uśmiechem przekraczały metę.

Zapraszam do fotorelacji z wydarzenia również na naszym portalu na Facebook.

Do zobaczenia już we wrześniu na trzeciej edycji Klubu Małego Biegacza, tym razem bieg będzie pod nazwą „Klub Małego Biegacza z Kamieniczką Martynką”.

Grudziądz Miasto Otwarte – jesteśmy dla Was. Razem tworzymy portal o naszym pięknym mieście. Zapraszam do subskrypcji kalendarza Co? Gdzie? Kiedy?

MAGDALENA HAUSMAN

w obiektywie

TU WPISUJEMY NAZWISKO AUTORA ZDJĘĆ

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024