Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Piękna muzyka, mądre strofy i „duet” z przyjaciółmi

Poezja Wysokiej Próby po raz kolejny zabawiła swoich rodzimych fanów, występując w sobotni wieczór 8 czerwca w Restauracji Czerwony Rower. Tym razem nie było premier nowych utworów za to w pierwszej części kilka, granych nie tak często. Zespół zachwycił nas paroma świeżymi aranżacjami i partiami solowymi zagranymi na gitarze przez Darię Dunajską. Co tu kryć, Daria potrafi chwycić za serce nie tylko słowem, ale także liryczną melodią, która cudownie wybrzmiała ze strun pomiędzy murami kamienic na ulicy Spichrzowej.

Pomimo stosunkowo krótkiego istnienia na muzycznej scenie, zespół jest bardzo dojrzały, zarówno w melodiach, jak i tekstach. Zasługa w tym Darii i jej kolegów, uznanych, zawodowych muzyków: Grzegorza Grzanki, Marka Habryna, Pawła Iwańskiego i Cezarego Grzanki. Zespół po prostu gra świetnie i ma bardzo bogaty repertuar. Powoli zbliża się chwila, kiedy muzycy wejdą do studia, mamy nadzieję, że płyta ukaże się jeszcze w tym roku. Tego pragną już fani, także z mojego rodzinnego Białochowa, którzy licznie stawili się na koncercie.

Jako że Daria ma ogromne serce dla miłośników swojej twórczości, to spotkania z zespołem przebiegają w rodzinnej, przyjacielskiej atmosferze. Świadomy tej bliskości, w ramach eksperymentu, zespół upublicznił wcześniej tekst utworu „Do przyjaciół”, który mogliśmy zaśpiewać razem z Darią w tzw „duecie”. Przednia to była zabawa, nowatorska dla nas i choć nie w pełni udana, to jednak z ogromnym potencjałem na przyszłość. Bardzo nam się ta forma interakcji spodobała. Następnym razem przygotujemy się lepiej, przynajmniej postaramy.

Nasz młody stażem zespół przyszedł także posłuchać Prezydent Grudziądza – Pan Maciej Glamowski, który zaprosił muzyków do zagrania w ramach Lata Na Starym Mieście. Poezja Wysokiej Próby wystąpi więc 24 sierpnia o godzinie 19:00 w Parku Miejskim (lub Teatrze w razie niepogody). Będzie to więc kolejna okazja, by posłuchać refleksyjno-ironicznych tekstów Darii obleczonych w przepiękną muzykę. Z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie, głodni nowych tekstów lub innych niespodzianek.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu www.grudziadzmiastootwarte.pl, na którym publikujemy zapowiedzi tak ciekawych wydarzeń.

Adam Milewski

Adam Milewski

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Twory słowne – fragment książki pt.: „Ta Druga” Tomasza Betchera
13 czerwca 2024
O co chodzi z dietą WEGE? – Misja na Zdrowie.
13 czerwca 2024
Grudziądz w powieści Tomasza Betchera „Ta druga” – zapraszamy na spotkanie autorskie w Bibliotece
12 czerwca 2024
Zapowiedź koncertów plenerowych na Jarmarku Spichrzowym
12 czerwca 2024
Koncertowo Promujemy Młodych! To już dziś o 18.00
12 czerwca 2024
Relacja z Jubileusz XX – lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej „To – My”
12 czerwca 2024