Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Szósta edycja edycja wyścigów rowerowych zgromadziła na naszych Błoniach bardzo wielu pasjonatów miłośników kolarstwa MTB.

Uczestnicy temperaturę powietrza mieli idealną, a zmienny wiatr przy otwartych przestrzeniach wzmagał ducha rywalizacji. Uczestnicy zgodnie twierdzili, że trasa jest znakomicie przygotowana, a najbardziej podobały im się podjazdy. Trasa wiodła od Błoni Nadwiślańskich w Grudziądzu przez Nową Wieś, Mokre i Parski. Niepowtarzalny  przejazd przez stare miasto, przy wieży Klimek oraz trasą poniżej cytadeli wzdłuż Wisły, aż do Spichrzy.
Zawodnicy ścigali się na różnych dystansach, z podziałem na kategorie wiekowe.
Dystanse
For FUN 23 km – zwycięzcy
 HARDCORE 46 km (2 okrążenia dystansu FOR FUN).
Nowością w tym roku było „Polowanie na Faziego” przeznaczone dla rodzin i dzieci bez ograniczeń wiekowych. Nie był to wyścig, lecz zabawa rowerowa z poszukiwaniem wyznaczonych punktów na rowerach i rozwiązywaniem zagadek. Dzieci  miały za zadanie zdobycie pieczątek w dzienniczku po odnalezieniu tajemniczych skrzynek.
 Podczas imprezy zorganizowane zostało miasteczko rowerowe dla uczestników i kibiców. Pyszna lemoniada, słodkości i zupa pomidorowa okrzepiła zarówno uczestników jak i licznych kibiców.
Pasjonaci aktywności sportowych mają w naszym mieście coraz więcej wydarzeń, w których mogą poczuć ducha rywalizacji i świetnej zabawy. Grudziądz Miasto Otwarte bardzo chętnie włącza się we wszelkie imprezy sportowe. Zachęcamy również gorąco do przesyłania waszych wrażeń i kadrów z takich wydarzeń.
Autor: Katarzyna Biernat

Katarzyna Biernat

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

113. rocznica powstania Domu Polskiego „Bazar” – zaproszenie na uroczystość
24 lipca 2024
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu informuje, iż od dnia 1 sierpnia 2024 r. można składać wnioski o przyznanie bonu energetycznego.
24 lipca 2024
Trwają zapisy do piątej edycji Biegu po Złotą Ostrogę Centrum Wyszkolenia Kawalerii.
24 lipca 2024
„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024