Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Marcin Mielnicki nowym Miejskim Rzecznikiem Konsumentów

W wyniku awansu wewnętrznego nowym Miejskim Rzecznikiem Konsumentów został Marcin Mielnicki. Mieszkańcy chcący skorzystać z porady mogą  to uczynić  w biurze zlokalizowanym w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Mickiewicza 28/30.

 

Miejski Rzecznik Konsumentów to jednostka organizacyjna samorządu, która działa na podstawie ustawy z 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Jest wymaganą jednostką w strukturze organizacyjnej urzędu.

 

Do obowiązków Miejskiego Rzecznika Konsumentów należy m.in. zapewnienie konsumentom bezpłatnego poradnictwa w zakresie ochrony ich interesów, składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów, współdziałanie z właściwymi delegaturami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami, do których zadań statutowych należy ochrona interesów konsumentów, występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów.

 

Mieszkańcy Grudziądza, którzy potrzebują porad konsumenckich, mogą odwiedzić biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów, które znajduje się w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Mickiewicza 28/30, na parterze, pokój 5b. Aby zapewnić sobie sprawną obsługę, zaleca się wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 56 45-10-216. Godziny otwarcia biura: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek: 7:30 – 15:30 i piątek: 7:00 – 13:30

 

Marcin Mielnicki posiada wykształcenie prawnicze i wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach urzędniczych. W Urzędzie Miejskim zatrudniony jest od 10  marca 2021 roku, kiedy to trafił do Biura Prasowego i Medialnego.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z usług Miejskiego Rzecznika Konsumentów, który jest do Państwa dyspozycji, aby pomóc w rozwiązywaniu wszelkich problemów konsumenckich.

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024