Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Świętowanie pośród kultury to dopiero coś! Zapraszamy do relacji z Dnia Dziecka z Teatrem oraz plenerem Malarskim z Panią Klarą Stolp

Dzień Dziecka w Grudziądzu był pełen wrażeń i artystycznych emocji. Miasto przygotowało dla najmłodszych mieszkańców dwie wyjątkowe atrakcje – spektakle w Centrum Kultury Teatr oraz plener malarski przy ulicy Spichrzowej i Reja, w okolicach Fado Cafe. Oba wydarzenia przyciągnęły liczne grono uczestników, zapewniając niezapomniane przeżycia i mnóstwo radości.

Spektakle i Atrakcje w Centrum Kultury Teatr

Już od rana na terenie Centrum Kultury Teatr panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci wraz z rodzinami przybyły tłumnie, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka w towarzystwie teatralnych postaci i magicznych atrakcji.

Mała Scena Prezentacji była miejscem, gdzie odbyła się premiera spektaklu „Kot w butach” w wykonaniu Teatrzyku Lalek Miszmasz. Dwa seanse, o godzinie 11:00 i 12:30, zgromadziły pełne widownie. Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili przygody sprytnego kota, a magiczne lalki i barwna scenografia wprowadziły ich w baśniowy świat.

Na parkingu przy Teatrze również działo się wiele. O godzinie 13:00 odbył się pokaz iluzji Adama AS, który zachwycił nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Następnie, o godzinie 13:30, mali widzowie mogli obejrzeć spektakl „Jaś i Małgosia”, produkcji Centrum Kultury Teatr. W międzyczasie, od 12:00 do 15:00, na parkingu rozstawione było Dmuchane Wesołe Miasteczko, gdzie dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, skacząc i śmiejąc się do woli.

Plener Malarski przy Fado Cafe

Równocześnie, na ulicy Spichrzowej oraz Reja, w pobliżu malowniczej kawiarni Fado Cafe, odbywało się inne, równie fascynujące wydarzenie – plener malarski. Młodzi artyści z grupy twórczej „Smalta” Klary Stolp, pod czujnym okiem opiekunów artystycznych, tworzyli swoje dzieła.

W plenerze wzięli udział młodzi twórcy: Bernacki Tomasz, Huzarska Wiktoria, Dziubek Weronika, Szmidt Dominika, Kastner Aleksandra, Cwalina Maja, Szadurska Maja, Staszek Anna, Ciemnoczołowska Karolina, Wasążnik Borys, Dąbkiewicz Wiktoria, Schimmelpfennig Kalina, Staruszkiewicz Julia, Szczerba Karolina, Kukuła Lena, Kustusch Lena, Szulc Wiktoria, Strublewska Hanna, Lewandowska Zofia, Kuskowski Piotr, Piwowarczyk Emilia, Maliszewska Marcelina.

Nad pracami młodych artystów czuwały Klara Stolp z Związku Polskich Artystów Plastyków, Aleksandra Szymczyk oraz Malwina Jabłońska z Politechniki Bydgoskiej, Wydziału Architektury. Plener zakończył się uroczystym wręczeniem nagród, co było wspaniałym zwieńczeniem artystycznego dnia.

Kulturalny Dzień Dziecka w Grudziądzu był pełen różnorodnych atrakcji, które sprawiły, że zarówno mali, jak i duzi uczestnicy mogli cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Spektakle, pokazy iluzji, dmuchane miasteczko oraz plener malarski dostarczyły mnóstwo radości i inspiracji.

Zapraszamy do śledzenia portalu Grudziądz Miasto Otwarte oraz kalendarium „Co? Gdzie? Kiedy?”, aby być na bieżąco z kolejnymi wydarzeniami kulturalnymi w naszym mieście. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz czekamy na kolejne wspólne świętowanie!

Autor: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

Zapowiedź obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
17 lipca 2024
Stypendia dla prymusów – nabór do 23 lipca
17 lipca 2024
Oddaj krew latem!
17 lipca 2024
DOŻYNKI WOJEWÓDZKIE 2024 W GRUDZIĄDZU – tradycji stanie się zadość!
17 lipca 2024
Czas zwiedzania, poznajcie historię KLASZTORU BENEDYKTYNEK
17 lipca 2024
Lato Na Starym Mieście 2024 – Warsztaty tworzenia pacynek paluszkowych (6-15 lat)
17 lipca 2024