Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

III Edycja Biegowego Dnia Dziecka w Grudziądzu – Sportowe Święto Młodych Biegaczy

W minioną sobotę, 1 czerwca, stadion Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Grudziądz przy ulicy Piłsudskiego zamienił się w arenę pełną uśmiechów i sportowej rywalizacji. Odbyła się tam III Edycja Biegowego Dnia Dziecka, która przyciągnęła młodych entuzjastów biegania z całego miasta. Wydarzenie to, organizowane z myślą o dzieciach od 2 do 15 roku życia, okazało się prawdziwym świętem aktywności fizycznej.

Od samego rana stadion tętnił życiem. Dzieci wraz z opiekunami gromadziły się, by wziąć udział w zawodach biegowych na profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej. Każdy z uczestników otrzymał numer startowy z chipem, który umożliwiał dokładny pomiar czasu. To sprawiło, że młodzi biegacze mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy, rywalizując o najlepsze wyniki oraz o najlepsze czasy.

Organizatorzy zadbali o to, by zawody były dostosowane do możliwości i wieku uczestników. Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, co pozwoliło na odpowiednie dobranie dystansów – od 60 metrów dla najmłodszych, po 200 i 400 metrów oraz dłuższe dystanse dla starszych dzieci. Dzięki temu każdy mógł spróbować swoich sił na miarę swoich możliwości; nie od dzisiaj przecież wiemy, że ruch to zdrowie!

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wykazywali ogromne zaangażowanie i determinację. Wszyscy, niezależnie od wyniku, otrzymali pamiątkowe medale specjalnie zaprojektowane na tę okazję (zdjęcie tego wyjątkowego trofeum znajdziecie Dordzy Czytelnicy w naszej galerii poniżej artykułu). Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali dodatkowo uhonorowani pucharami, co dodało splendoru całemu wydarzeniu. Podczas ceremonii wręczenia tych wyjątkowych nagród na stadionie pojawił się wiceprezydent miasta Pan Tomasz Smolarek.

Tego dnia pogoda dopisała – słońce świeciło, a lekki wiaterek dodawał energii biegaczom. Atmosfera na stadionie była pełna radości i entuzjazmu. Rodziny wspólnie kibicowały swoim pociechom, a uśmiechy na twarzach dzieci były bezcenne. To właśnie te momenty sprawiły, że III Edycja Biegowego Dnia Dziecka zapadnie na długo w pamięć wszystkim uczestnikom.

III Edycja Biegowego Dnia Dziecka to dowód na to, że sport potrafi zjednoczyć i przynieść mnóstwo radości. Zachęcamy do śledzenia portalu Grudziądz Miasto Otwarte oraz kalendarium „Co? Gdzie? Kiedy?”, aby być na bieżąco z kolejnymi wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi w naszym mieście.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję, która z pewnością będzie jeszcze bardziej emocjonująca!

 

Wyniki z sobotnich zmagań naszych najmłodszych pociech dostępne są na stronie:

https://wbtiming.pl/3BDD/Wyniki

 

Autor: Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

 

Fotografie Życia by Kamil Danielewicz

w obiektywie

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024