Skonaktuj się z nami    kontakt@grudziadzmiastootwarte.pl
Witamy na portalu GrudziadzMiastoOtwarte.pl. Miłego dnia!

Podpisanie umowy na zmianę sposobu użytkowania Młyna Górnego

Podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania zabytkowego budynku Młyna Górnego w Grudziądzu na funkcje kulturalno – edukacyjne”

Dziś przed zabytkowym budynkiem starego młyna w Grudziądzu w obecności  Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Tomasza Szymańskiego oraz dyrektora KPCEI w Toruniu Pani Małgorzaty Sadowskiej – Rodziewicz została podpisana umowa na wykonanie robót budowlanych przez Firmę Budowlaną Fijałkowski i S-ka sp. z o. o. w ramach zadania pn. „Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania zabytkowego budynku Młyna Górnego w Grudziądzu na funkcje kulturalno – edukacyjne”.

 

Zgromadzeni zapoznali się z wizją przyszłego Młyna Górnego jako ośrodka naukowo – edukacyjnego – kulturalnego z bogatą ofertą edukacyjną, warsztatową i animacyjną skierowaną zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Zostaną tu również upamiętnieni wybitni artyści związani z Grudziądzem i regionem, którzy na przestrzeni lat wywarli największy wpływ na tożsamość kulturową i społeczną miasta.

 

Odtworzenie budynku, który przez lata niszczał na rogu ulicy Skłodowskiej i Młyńskiej nie jest łatwym zadaniem, ale wykonawca dołoży wszelkich starań, by jak najwięcej substancji zabytkowej znalazło się w historycznej bryle.

Prace mają zostać zakończone w sierpniu 2026, a pierwsi goście zaproszeni do odwiedzania już na początku 2027 roku.

 

Wartość projektu wynosi 75 720 871,65 zł brutto, w tym wynagrodzenie na roboty budowlane 52 496 400,00 zł brutto.

 

Projekt został dofinansowany w ramach unijnego programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Działanie 6.12 Wsparcie Instytucji Kultury.

 

Co? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze wpisy

„WAKACJE NA MARNIE” – Zapraszamy 25.07. – 28.07.
24 lipca 2024
Rozmowy z pasją – wywiad z Natalią, uczestniczką metamorfozy w Geotermii
24 lipca 2024
MZK poszukuje pracowników – sprawdź!
23 lipca 2024
Wystawa poświęcona Powstaniu Warszawskiemu w Muzeum
23 lipca 2024
Grudziądzka Jesień Poezji – XXIX Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie
23 lipca 2024
PUP GRUDZIĄDZ – z nami możesz znaleźć pracę.
23 lipca 2024